Geçmeyen Barınak Hastalığı. Lütfen Yardım...

OrduTekno

Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 4 ay önce mahallemize çelimsiz küçük ırk bozması bir köpek geldi çok hastaydı öksürüyordu veterinere götürdüm bana Amoksivet antibiyotik ilaç verdi bu ilacı 15 gün kullandırdım geçmedi sonra iğne tedavisine başladık 15 günde o sürdü tam iyileşti derken gene tekrarlıyor bu süreç aynı şekilde 3 defa sürdü artık beni çok yordu maddi manevi.. Özelliklede manevi olarak. Kulübe yaptım ona binanın otoparkında bakıyorum geceleri sıcak su torbası koyuyorum ama halen öksürüyor eskisi gibi olmasa da.
Bu süreçte bana ne gibi önerilerde bulunursunuz şu an Amoksivet tablete devam ediyorum.

9 CEVAP

aslihan_e

Balgam sökücü kullandınız mı? Asist balgam sökücü bu hastalıkta kullanılıyor. Tabi balgam söktürücü yerine öksürük kesici şurup kullanması da daha iyi olabilir. Ona ancak veteriner karar verir. Bir de tavuğun çorbalık diye satılan yağlı yerinden haşlayıp onun suyundan içirin düzenli olarak ciğerleri temizler. Bağışıklığının çok kuvvetli tutulması gerekli. C ve E vitamini içeren gıdalar alması ya da vitamin takviyesi kullanması faydalı olur (İmuneks mesela ya da uygun fiyatlı polivit şurup). Antibiyotik kullandığı için probiyotik takviyesi almalı, kefir de tüketebilir. Kaldığı yerin düzenli temizlenmesi gerek çünkü öksürüğünde mikrop saçıyor ve orada çoğalıyorlar. Tamamen iyileştiğinde ise aşısı yapılmalı mutlaka. Antibiyotik olarak geniş semptomlu antibiyotikler kullanılıyor. Siz amoksisilin etken maddeli antibiyotik kullanıyorsunuz. Genelde doksisiklin etken maddeli antibiyotik öneriyorlar ama amoksisilin de kullanılıyor, değiştirilmesi işe yarar mı bilemiyorum.

OrduTekno

Öksürük şurubu yazdı aldım ama asla içiremedim kaçıyor açamıyorum ağzını iki tane boşa gitti. nasıl verebilirim bilmiyorum. diğer yazdığınız takviyeleri uygulayacağım. teşekkürler

Anonymus985465

Şurubu yaş mama içinde verebilirsiniz

Toscana

Bağışıklık güçlendirici ımunieks ımmun44 vitamin var kullansanız faydası olurmu bazı virusler vucutta bağışıklık düştükçe ortata çıkarmış yazdıklarım bağışıkkık için inşallah iyi olur geçmiş olsun

Toscana

Imınieks ve ımmun44 ayrı ayrı takviyeler

Toscana

Imınieks ve ımmun44 ayrı ayrı takviyeler

Anonymus985465

viyo immune de ek olarak verirseniz daha iyi olur

Toscana

Imınieks ve ımmun44 ayrı ayrı takviyeler

OrduTekno

Imınieks ve ımmun44 hangisini önerirsiniz.