Kedimin Kaç Aylık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Nurbaran

Oğlumu kısırlaştıracam ama kaç aylık olduğunu bilmiyorum. 3 veteriner gezdim biri 8 biri 3 biri 5 aylık dedi. Tam 1 ay önce 2 defa diş düşürdü 3 kilo civarında. Yarım edebilirseniz çok sevinirim çünkü ona göre kısırlaştırma zamanını ayarlayıp veterinerle konuşacam.

14 CEVAP

Nurbaran

@ecetuqce o zamana 6 aylık civarında olmalı

goknur

Allah askina kotu hitap etmek istemiyorum ama hangi gozu kor bu pisicige 3 aylik dedi. Bana kalirsa kediniz 8 veya 9 aylik. Ama mumkunse o 3 veterinerden randevu almayin.

canakavi

Banada 6-7 aylık civarında geldi hatta belki 5 ama kesinlikle 9 değil :)

Nurbaran

@goknur veterinerlerin bu görüş ayrılığından sonra hiçbirinin yanında yapmamaya karar verdim zaten üniversitenin veterinerlik fakültesinde yaptırmayı düşünüyorum

Beyzakumsalll

Bencede 6 aylık var

ilknrdaisy

5.5-6 gibi var

simge356

benim kedim 5-6 aylikken dis dusurdu muhtemelen 7 veya 8 olabilir

ecetuqce

Büyük olasılık 6 veya usttu olabilir

Nurbaran

Dediklerinize göre kısırlaştırmaya bikaç ayı daha var sanırım :)

ecetuqce

Dış değişimi 4.5 5 aylık civarında değiştiriyor genelde benim kedim tam 5 aylıkken on ve alt azı dişleri düşmüştü 5den büyüktür sizin kediniz

goknur

Sizin kedinizin boyutu hemen hemen benimkiyle ayni. Ayni zamanda kilosuda :) anladigim kadariylada cins degil iri gozukecek kadar. Ben 8 veya 9 aylik olmasinda israr ediyorum ve bir veterinere gosterip durumunu netlestirmeniz gerekebilir. Hem oyleyse randevuda almis olursunuz.

Nurbaran

Teşekkür ederim size :)

sna

Kesinlikle 5buçuk-6 aylık bir bebiş bu.

Reyaura

Benim 5 aylik kedimden birazcik büyük duruyor 6 7 aylik gibi