Dişi Kedilerim Minderlere Çiş Yapıyor.

Ebru-c

4.5 aylık 2 tane dişi kedilerim var, kardeşler. Tuvalet eğitimleri vardı ama kakalarını yaptıktan sonra kendilerini temizlemiyorlar ve ben evin her yerinden pislik temizliyorum. Ve en kötüsü; onlara minder tarzı yataklar yaptım ama üzerine çiş yapıyorlar. Ne yapmam gerekiyor??

11 CEVAP

Cennet29

Anneden eğitim alamayan kedilerde bu tarz şeylere rastlanıyor. Zamanla çözülüyor. Minderleri yıkayıp kaldırın bir süre onları unutsunlar. Bu arada minderleri çok tatlı olmuş 😍👌

Catmom777

o yataklardan çiş kokularını aldıkları sürece orayı tuvalet bilirler yastıkları değiştirin ve tuvalet eğitimi videolar izlettirin

Catmom777

Īzlettigin kedinin zekasina senin de eğitim becerine kalmis benimki 1 gūnde klozete gitmeyi öğrendi

Emirckr

Tuhaf gerçekten,
Normalde tuvalet eğitimini çok çabuk kavrayabilen canlılar,
Bir o kadar da titizler,
Öncelikle minderleri ortadan kaldırın çiş kokusu aldıkça daha da oraya yapmak isteyecektirler bunda engellemek mümkün değil.
Video izletebilirsiniz ancak kedilerin de videoya odaklanması lazım bu yüzden eğitim öncesi dilerseniz YouTube’da Cats Tv olması lazım fare,balık,kuş,görüntüleri falan var doğadan.
Birde normal cat game falan yazarsanız da fare,sinek kovalama gibi oyun videoları çıkar onlarla ilgisini telefona çekersiniz.
Bu arada son sorum yavruların annesi var mıydı başlarında en azından 1-1.5 aylık döneme kadar?
Annelerinin eğitim vermiş olması gerekiyordu aslında.

Sezgek

Video konusu kedinin zekası değil isteyip istememesi ile de çok alakalı kediler başına buyruk hayvanlardır köpeklere benzemezler eğitim konusunda ne yazık ki bir kedi bir şeyi yapmak istemiyorsan öldürseniz yapmaz net eğer video izlemek istemezse hayatta izlemez ama şansınızı deneyin benim kızım ne video izler ne tv ama arada biz film izlerken artık ne ilgisini çekiyorsa oturur bizimle pür dikkat film izler özellikle gerilim olursa izliyor çok komik ya bir de witcher ı çok sevmişti neyse konu dağıldı arkadaşların dediği gibi şimdilik yatakları kaldırın temizleyin havalandırın minderlerdeki çiş kokusu bi gitsin kakları yaptıktan sonra ıslak bir peçete ile popolarını ıslatın rahatsız olup yalayacaklardır diye düşünüyorum bir kaç defa bunu yapın daha sonra bırakıp bir gözlemleyin bakalım temizlenmeye başlayacaklar mı

Ebru-c

Yastıkları koyduğum ilk gün koku olmadığı halde yaptılar.
Video izleyince anlayabilirler mi?

Ebru-c

2 ay annelerinin yanındaydılar. Annede ev kedisi bu arada. Kumlarını gün içinde bile sık sık temizliyorum ama ona rağmen bile bazen evin içine yapıyorlar tuvaletlerini. Bugün yine yaptılar. Minderleri kaldırdım ama yere yaptı bu sefer de.
Yorgan yorumu için teşekkür ederim 🤗

Minminik

Yerini öğrenmesi için bir iki gün aynı odada kapalı bırakmıştım kumuna da devamlı gidip üzerine bırakıyordum kumun ve sürekli ayakları ile eşeleştiriyordum

Cennet29

Kendilerini temizlemiyorlarsa hafifce popolarını suyla ıslatın rahatsız olup sileceklerdir. Kedim kaka yapıp poposunu yalamıyordu bende spreyle hafif su fıslatıyordum poposuna bu sefer mecbur yalıyordu kısa sürede öğrendi.

Ebru-c

Deneyeceğim, umarım işe yarar. Çok teşekkür ederim 🙏

Ebru-c

Kumuna hiç yapmıyorlar değil ama sık sık yere de yapıyorlar. Ve her tuvaletten sonra kendilerini temizlemiyorlar.