Kedim Saldırıyor

Melikeroglu02

Başlarda onunla oyun oynarken birden duraksıyor ısırmaya ve pençe atmaya çalışıyordu. Şimdi ise normal zamanlarda da saldırmak için zaman kollar oldu. Sebebi nedir sizce? Rahatsız olabileceği konularıda bulmaya calistim ama onceden ne yapıyorsak yine aynılarını yapıyoruz. Niye birden boyle değisti, sizinde başınıza geldi mi? Yardım ederseniz cok sevinirim

10 CEVAP

ursaminor

Herkese mi yapıyor yoksa belirli kişilere mi?
Mesela benim eşim kızla eller kollar sıkıştırmacalar kovalamacalar filan oynar. O da onu kovalar birden bacağına, koluna atlar sarılıp bırakmaz. Çünkü onunla sert oynar.
Ama bana mesela asla atlamaz öyle. Bir iki denemişti ama baktı ki ben oyun değil yatış kişisiyim :D
Sonra hiç yapmadı bana.

Evet olta da işe yarıyor ama uzun mesafe koşmasını sağlamıyor.
Enerjiyi en iyi alan şey ne biliyor musunuz? topu atıp getirtmeyi öğretmek :D
İnanın hayatınız daha kolay oluyor. Mesela film izlerken bile oyun oynamış oluyorsunuz. Atıyorsunuz o son hızla koşup topu kapıp getiriyor.
Köpekvari bir oyun olsa da yüksek enerjili kediler için çok uygun.
Yarım saat -45dk koşsun bak sonra nasıl pamuk oluyor cici oluyor oyy yerimm :)

Mischka

Bizimkinde pence atmak yok da ısırmak sürekli vardı, büyüdükçe de oynarken ısırmaları haliyle kuvvetlenmeye acıtmaya bașladı. Yavruyken el ile oyun iynatmanın pek uygun olmadığı söyleniyor, oyuncakları ipe bağlayıp sallamak daha iyiymiș ama biz artık bu davranıșı edindik bile. Avcılık dürtüleri sanırım :) bir de ilgi göremezse sıkıldığında çok yapıyor, özellikle sabahları ben yürürken bacaklarıma zıplayıp sarılır, ayaklarımı dișler. Kedilerde büyüdükçe davranıș huylarda değișiklikler olabiliyor. Bol bol oynatın enerjiyi hırsı oyuncağı ısırmakta atsın da ayaklara dadanmasın :) bizim en sevdiğimiz olta tipi oyuncaklar hem bıkmadan koșturuyor hem ellere saldırmıyor böylece.

deniz_berkan

ursaminor a katılıyorum teo da eşimle çok haşin oynuyor elleri yara oldu burnuna kadar patiler yiyor izleri duruyor saklambaç oynarken zıplıyor ısırıyor yakalayınca. ama bana karsı yapmaya kalktığında hayır dediğimde hemen oturup yalıyor elimi ve uyumaya yanıma geliyor sadece bana karşı. oyun arkadası baska, anne olarak hissettiği baskadır kediler içn :)

canakavi

Maya yeni yeni uysallaşmaya başladı çok hırçında oyunda kendini kaptırıyor ve transa girmiş gibi imha programını başlatıp saldırmaya başlıyordu zamanla geçti ama kalmadı

Elfffff

Bizim büyük kedi herkese saldırıyordu,yanına arkadaş alınca saldırmaları azaldı.

Lactantius

Benim kedim de fazlasıyla hareketli ve onun hem annesi hem oyun arkadaşı ben olduğum için her şeyi benimle yapmak istiyor. Kovalamaca ve saklambaç favori oyunlarımız ancak yorgun hissettiğimde ya da pc başında çalışmam gerektiğinde ayrı bir oyunumuz var. Ursaminor'ün dediği gibi anca bizimki benim bir çift çorabıma aşık oldu :)) bir tekini pet şişeye geçirip bağladım tüm hırsını ondan alıyor, diğer teki de atıyorum deli gibi koşup pıtı pıtı bana getiyor ve bu onlarca defa sürüyor. Hemen sonra boynuma doğru uzanıp uyuyor. Ağrısız acısız çözüm:))

sna

Normalde sakinse birden hırçınlaşmış ise kızgınlığa girmiş olabilir. Yapamadıkça asabileşiyorlar. Ve ya bir ağrısı acısı oluyor olabilir.

esrateymur

benim kedim normalde ısırmazdı yalandan oyun esnasında tutar gibi yapardı fakat son iki gündür aşırı derecede ısırıyor üzerime atlıyor eşime öle birşey yapmıyor bende korkar oldum dün kısırlaştırdım şimdi normale döndü gibi umarım dönmüştür kendimi çok kötü hissettim sanki banbaşka birşeye dönüştü

esrateymur

benim kedim normalde ısırmazdı yalandan oyun esnasında tutar gibi yapardı fakat son iki gündür aşırı derecede ısırıyor üzerime atlıyor eşime öle birşey yapmıyor bende korkar oldum dün kısırlaştırdım şimdi normale döndü gibi umarım dönmüştür kendimi çok kötü hissettim sanki banbaşka birşeye dönüştü

nyancat

Kısırlaştırmakla bu davranışından vazgeçmez ameliyattan dolayı oyun oynamak istemiyordur benimde kedim 10-11 gün yattı sonra yine aynı devam etti oyun anındayken kafasını okşayayım seveyim yaparsanız ısırır oyun sanarak yapar bunu benim kedim 10 aylık ısırıyor oyun anında hemde çok fena ısırıyor bazen uf uf çok acıdı diyorum bırakıp yalıyor kedinizi tanıdıkça bu ısırmalar vs insana çok batmıyor başkalarınında dediği gibi oyuncaklarla oynayın mesela bi oyuncağı iple bağlayın oynatın biz bazen kabuklu fındık atıyoruz yere onunla çok koşturup enerji atıyor bir de geçenlerde balkonda kuş tüyü bulup vermiştim gerçekten kuş avlamışçasına deli gibi oynadı onla