Kedinin Yuttuğu Nesne Ne Kadar Midede Kalır?

Merhaba, kedim az önce kustu ve midesinden yaklaşik bir aydır kayip olan tokam hiç sindirilmemiş bir şekilde çikti gerçekten şok içindeyim ve hala elim ayağim titriyor. Dediğim gibi, toka 1aya yakindir kayipti, 1aydir midesinde olma olasiliği var mi yoksa yeni mi yutmuştur? Kakasında falan hiçbir sorun yoktu, bağirsaği tikanmiş olsa anlardım. Eğer uzun süredir midesinde olma ihtimali varsa başka şeyler de yutmuş olma ihtimaline karşi röntgene götüreceğim cunku hiç belirti göstermedi :(

6 CEVAP

aslihan_e

Aylarca kalabilir, özellikle mide problemi yaşayan hayvanlarda oluyor. Mesela birkaç köpeği fabrika çalışanları sürekli tavuk kemiği ile besliyorlarmış, içlerinden biri rahatsızlanmış. Röntgende karnının içinin tavuk kemiği dolu olduğu görülmüş. Diğer köpeklerde sorun yokmuş ama o köpeğin midesinde birikmişler. Kustuğu güne kadar toka orda beklemiş olabilir. Tabi yeni yutmuş da olabilir ben bilemem. Ama başka nesneler de olsaydı büyük ihtimalle onlar da çıkardı eğer ki kusulması kolay boyuttaysa. Ben öyle düşünüyorum, tabi sizin imkanınız varsa bir baktırsanız içiniz rahat eder sanırım. Çıkaramayacak kadar büyük nesne yutmuş mudur bilemiyorum tabi ki. Tek bildiğim aylarca kalması bilimsel olarak mümkün.

Catmom777

1 ay boyunca karnındadır benc

Yeni taşındım ve taşinirken evde her yer çiviydi, bir süre her yerden çivi topladim ya onlardan birini de yutmuş mudur diye korkuyorum röntgene götüreceğim

Aylasimba

Bu sorunuza tam bir cevap bulabildinz mi acaba? Kedim zeytin çekirdeği yurtu 4 gün önce ne bir anormalliği var ne kusması ne de dışkısından çıktı

Aylasimba

Bu sorunuza tam bir cevap bulabildinz mi acaba? Kedim zeytin çekirdeği yurtu 4 gün önce ne bir anormalliği var ne kusması ne de dışkısından çıktı

Mini2019

Bir ay gibi bir süre kalması mantıksız.
Yabancı cisim ya tıkardı, ya kıl tüy toplardı. Bunca zaman zaten kusardı. Röntgende metal parçalar harici pek görünmez. Yine de kontrol ettirmekte fayda var