Veterinerin Verdiği Mamayla Kusmaya Başlayan Kedilerim Yardım

Biri 1 yaşında diğeri 5 aylık. Küçük olanın bağırsak sorunları için veteriner pro planın reçeteli özel bir kuru mamasını verdi, başka bir mama yememeli bir süre dedi. Birbirlerinin mamasından yedikleri için iki kedime de bu mamaya başladım, veteriner zararı asla olmaz dedi. Apar topar başladık bu mamaya çünkü küçük olanın gençlik geçmişi var riske edemezdik. 3 gün geçti bugün ikisinde de kusma başladı, 5 kere kusmuk temizledim, çok endişelendirdi beni. Bu neden olabilir ne yapmalıyım?

13 CEVAP

Catmom777

benden duymuş olma ama vetler sponsor oldukları mamayı önerirler ordan da kazanç sağlarlar hatta kendileri satarsa kazanç sağlarlar o yüzden kendin mısırsız mama seç al ben royal canin öneriyorum

Anonymus985465

Catmon'a katılıyorum.
Vetler sattıkları ürünlerden komisyon alıyorlar.
Royal Canin en çok kapı aşındıranlardan ve önermiyorum

Cennet29

Veterinerle görüşün. Fazla kusmaları iyiye işaret değil. Mama kaynaklıysa eğer mamayı kesersiniz. Umarım başka bi hastalıktan kusmuyorlardıe

Anonymus985465

2den fazla kustularsa ciddi bir sorun olduğuna işarettir.
O mamayı iade edebilirsiniz.
Bol suda tavuk göğsü haşlayıp yedirin.
Virbac gastro öneriyorum

Başka veteriner ile görüşün. Kusma hiç iyi değil

Instagram @pamukvedunyasi 🌸

royal canin gastro mama verdiyse veterineriniz o tedavi edici bir mamadır ve ishal ve kusmaya çok iyi gelir. ancak altta yatan başka bir sorun varsa sırf bu mama ile düzelmez. veterinerinizin özellikle yavru kediye dikkat etmesi lazım çünkü hem yaş hem gençlik hast. sebebiyle riskli. eğer güven vermiyorsa veteriner değiştirin. kedilerde günde 2 den fazla kusma her zaman bir sorun var demektir. kusma engelleyici iğne yaptı mu mesela veterineriniz?

furkansan

Vetler sattıkları mamalardan komisyon alıyorlar da reçete ile satılan bir mamayı kar amacli satmaz.Mama geçişini hızlı yaptıysan olmuştur.

Koksal0

Veterinere dava aç

bu arada gastro mamaya geçiş hızla yapılır. kusma sebebi mama değişimi değildir.

pro plan önermiyorum. royal canin, hills veya virbac gastro deneyin mutlaka.

Herkese teşekkür ederim. Kusma o günden sonra olmadı, ben eski mamadan da verdim, nedense güvenmiyorum bu yeni mamaya. Prebiyotik hap kullanıyor şimdi küçük kedi, bu yeni mamayı vermesem olur mu acaba diye düşünüyorum

verme bence de hiç riske girme. veterinere götür mamayı nasışsa iade almaz. hırak dükkana çık şanın yürüsün. çok geçmiş olsun♥️

Nrynrynry

Brit care hypoarjenik kedi maması tavsiye ederim, içeriğini beğeniyorum. İçeriğinde mısır, mısır gluteni, soya, pancar, pancar küspesi, buğday ve türevleri yok. Mama geçisini direk yapmayın ama kademeli geçiş yapın yoksa ishal olabilir.