Kedı Kac Yavru Dogurur?

Reyaura

Dogucak yavrularin geneli babasina benziyormuş dogru mu ?

14 CEVAP

KedimVar

Benim kedim gri, baba kedi beyazdı. 7 yavrudan 6'sı baba gibi beyaz ve 1'i anne gibi gri oldu. Yani genellikle baba baskın oluyor. İlk doğumsa genellikle 2-4 arası yavru oluyor. İlk doğumlarda 5'in üzerinde yavru olması çok nadir bir durum ve 5'in üzerinde olsa bile hepsinin yaşaması mümkün olmayabiliyor. Sonraki doğumlarda yavru sayısı artar.

KedimVar

@reyaura
Evet ilk doğumda 7 yavru çok fazla. Vetimiz inanamadı. Hepsi de sağlıklı bir şekilde büyüdü, hiçbiri ölmedi. Vetimiz bunun "bir mucize" olduğunu söyledi bize. Ama doğumda yardım etmeseymişiz en fazla 4 tanesi yaşarmış. Siz de dikkatli olun doğumda, sizin yavru sayınız da fazla olursa yardım etmeniz gerekebilir. :)

@kediciklipati
Yavruların birini vermedim, o benim kedim oldu. Diğer 1 tanesini erkek kedinin sahibine verdik doğal olarak. Diğer 5'ini annemin arkadaşlarına (tanıdığımız ve güvendiğimiz insanlara) sahiplendirdik.

yasement

2-8. Anneye de cok benzeyebilir o belli olmaz.

guineapigela

4-5 genellıkle boyl ama değiskenlık gosterebilir.... anne kediye de benzeyebilir baba kediye de belli olmaz

Benim kedim calicoydu sokakta van kedisi vardı erkek 3 u bembeyaz doğdu birisi de profilimdeki oğlum degisebiliyo en fazla 5 tane doğuran gördüm ben

Bulutcemre

Bu arada doğurduktan sonra kuzucuğu kısırlaştırmanızı öneriyorum .

kedimvar yavruları sattiniz mi

Reyaura

Umarim okadar dogurmaz bizimki

SelinTuksal

bizdeki 4 yavrunun 3 ü babaya çekmişti.

NehirC

Ben görüyorum sokakta artık 3. veya 4. doğumlarında 7-8 tane doğurmaya başlıyorlar. Sizinki o kadar doğurur mu bilemem tabi ama hazırlıklı olmakta fayda var diye düşünüyorum. :) Genellikle babaya benziyorlar benim gördüğüm kadarıyla.

Reyaura

Gecmisini bilmiyorum ilk dogum degildir sanirim. 7yavru çok degilmi 4-5 yavru oluyor diye biliyodum ben :)

Benim kedim bu sabah doğum yaptı.7 yavrusu oldu.İlk doğumu 6 aylıkken hamile kaldı o yüzden çok şaşırdık

Anonymus552223

Canim ya kendisi yavru 7 tane yavru mu yapti:( anneye destek olun, çok iyi besleyin, bebek kediler icin özel süttozu alin, ginde birkac kez ek gida gibi verebilirsiniz cunku ememeyenler olacak. Ayrica yine anne hepsine yetişemeyebilir diye gunde birkaç kez tuvaletlerini yaptirin. Kendileri tuvalet yapamiyorlar, panukla poposuna masaj yapacaksiniz bu cok onemli. Sonra da kisirlastirin, ev kedisi 2 3 ayda bir dogurabilir

Hmmm