Yara İzleri Nasıl Tedavi Edilir

Sznyll

Kedim normaldede çok fazla tırmalayan bir kedi ama bu sefer kötü ve derin çizdi izleri kalırsa benim için rahatsız edici olur ve ilerde sıkıntı çırabilecek boyutta izler bırakıyor bu izleri en aza nasıl indirebilirim ne kullanmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

13 CEVAP

muratt_dgn

kediniz belli ki veterinerde baya bi korkmuş ve sizi tırmalamış,ilk önce tırmaladığı yeri sabunla yıkayıp sonrasında baticon sürüp iyileşmesini bekleyin sonrasında Contractubex krem var sadece eczanelerde satılır yara izleri,ameliyat izleri gibi şeyleri geçirir deneyin derim geçmiş olsun

Lorelei94

Aynisi banada oldu iz kalmiyor merak etmeyin baticon sürün hepsi bu ben onu da sürmemiştim yoktu o an.

Balimlilac

Kantaron yağı kesinlikle.

Ozzey

Merhaba yaralariniza madacasol krem sürün. Ama bu yaralar normal değil. Öncelikle veterinere tirnaklarini kestirin. Yaralar gerçekten normal değil. Hayvanın bir sorunu olduğu belli. Bir şeyi yanlış yapıyorsunuz.uzgunum. geçmiş olsun

Sznyll

@Ozzey veterinere aşı için gitmiştik kedim baya saldırmaya başladı veteriner tek olduğu için tırnaklarını kesemeyeceğini söyledi hatta almaya bile cesaret edemedi ben aldım o sırada oldu durup dururken yapılan bir şey değil yani herhangi yanlış bir durum yok evde normal davranan bir kedi

kantaron yağını bi araştırın

Sezgek

Öncelikle yara kremlerini kullanmayın yara kremlerinin etki mekanizması kedi tırnak yarası için uygun değil kantaron yağı sürebilirsiniz ama en önemlisi güneşten koruyun kış olsa hava kapalı olsa bile 50 faktör güneş kremi sürün mutlaka biraz uzun sürüyor ama mutlaka geçiyor benimde kolumda bundan daha derin bir tırnak yarası vardı iş yerine gelen köpeğin havlamasından korkup bir anda kaçmaya çalışırken yapmıştı koluma ve baya bir derindi ama şuna anda hiç bir iz yok ben bile inanamıyorum bazen ama neredeyse 1 seneden fazla sürdü tamamen geçmesi

Catmom777

Geçmis olsun

BusraO

Doktorum kedi tırnak izleri için iki tane krem verdi , hem eski hem de yeni izlere sürülüyormus.
Fito ve fucidin krem

Minminik

Fito ve ficidin kullaniyorum bende ama sizinkinin yarisi kadar oluyor benimkinin yaptigi diş izleri cok hafif iz kaliyor bence bir dermatologa gosterin belki bir onerisi olur ciddi izler cunku

Minminik

Ek yapacagim; Contratubex +1 ama iltihap kapmamasi icin fucidin ile baslayin yaranin kenarlari kirmizilanmaya baslarsa iltihap geliyor demektir

ilaydayavuzer

ilk sahiplendigim siralarda benzer cizikler bende de olmustu hicbir sey surememistim o an ama hic leke kalmadi. mememim uzerini de asiri derin cizmisti bir ay gecmemisti ama sonrasinda yine iz kalmadi cok sukur o yuzden iz kalacagini dusunmuyorum icin rahat olsun 🫶🏻

develi99

Derinizin altinda ikinci bir tabaka var. Eğer oraya kadar derin cizerse üst deri kapatamaz orayi. Sizin resimdeki gosterdikleriniz üst deride. Bunlar kapanir ve iz kalmaz
Derinlik arttikca iz kalma riski yukselir