Kısırlaştırilan Kedi Kızgınlığa Girer Mi?

Arya45

İki hafta önce kisirlastirdigimiz dişi kedimiz kızgınlığa girdi. Evden kaçma girişimlerinde bulunuyor gece sabaha kadar miyavliyor bu durum ne zamana kadar sürer tekrarlar mi ben kisirlastrilinca evden kaçma girişimleri sona erer ve bu dönemleri tekrar yaşamaz sanıyordum.

3 CEVAP

nyancat

Hayır her durumda kızgınlığa girmez eğer rahim ile yumurtalık birlikte alınırsa girmez ameliyatta parça kalmış olabilir ya da bazıları ameliyattan sonra hormonların etkisinin bir süre devam ettiğini söylüyorlar bu yüzden de olabilir ben kedimi kısırlaştıralı 1 buçuk ay oldu hiçbir kızgınlık belirtisi göstermedi veterinerinize danışmanızı öneririm

Arya45

Hem yumurtaliklarini hem rahmini almıştı yani öyle konuşmuştuk ameliyat öncesi sorayım bi teşekkür ederim cvplarnz için.

nyancat

Önemli değil