Yavru Kedi İçin Yaş Mama

Elfffff

Yavru kediler yaş mama yemeli mi yemeliyse markası ne olmalı?

10 CEVAP

Feronia

Kesinlikle yemeli. @eltarcin'ın da dediği gibi evde yapsanız daha iyi ama yapamazsanız başta Instinct, daha uyguna Naturea öneririm.

zeynepgurgen

Haftanın her günü yiyebilir hatta yemeli :)

Feronia

@eltarcin Kendimi aşçı gibi hissettim. :D
Bir konserve light ton balığı yıkayın, 200 gram dana kıyma yağsız tuzsuz pişirin ve blender'a atın.
100 gram balkabağı haşlayın ve blendera atın.
Bir elmayı soyun ve çekirdek, sap kaçırmadan blenderın içine doğrayın.
İçine bir kaşık yulaf, bir kaşık lor ve bir tatlı kaşığı balık yağı ekleyin.
Blenderda püre haline getirin.

eltarcin

Tabii ki yemeli. Evde hazırlarsanız müthiş olur. Ama vaktiniz yoksa fiyat performans açısından Naturea, yok ben paraya kıyarım diyorsanız Schesir de güzel bir seçim olur. Onun haricinde Animonda'da olabilir. Ama benim tercihim Naturea.

eltarcin

Ben haşlanmış kabak ve light ton balığı ile yapıyordum. Gayet seviyordu. Ama bu özel tariflerde Ezgi daha usta :) (@Feronia)

Yemeli ama en az hafta da 1- 2 kere

eltarcin

@Feronia Öylesin zaten :)) Ama daha çok pet aşçısı :D

NehirC

@feronia
Tarifinizi denemeyi düşünüyorum ama aklıma bir soru takıldı. Püre şekline getirmesek olur mu? Yiyemeyeceği kadar büyük şeyleri yiyebileceği gibi küçük küçük doğrarım.

Feronia

Tabii olur.

Elfffff

Evde nasıl bir karışım yapabilirim?