Kedimin Yaraları

Merhaba kedimin aniden bu şekilde ağzının kenarı yara oldu çenesinin altında da çıktı boynunda da sebebini bilen varmı

13 CEVAP

Minigimmm

resimden pek anlaşılmıyor ama bir hekim görse iyi olur, mantara benzetemedim daha çok alerji gibi duruyor. yediği içtiği şeylere dikkat edin bu dönem mama değişikliği yaptiniz mi, et farklılığı yapmiş olabilir, bizimkine hindi yaramıyor mesela, farklı bir ödül maması yaş mama yediyse oda yapmış olabilir ben dreams ödül mamasindan veriyordum hekimimiz kan tahlili sonucunda alerji seviyesinin yükseldiğini son dönemde ne veriyorsam kesmem gerektiğini yoksa vucudunda kirmizi kirmizi biseyler cikabilecegini tüy sagliginin bozulacagini kedi de kaşıntıya rahatsizliga sebep olabilecegini soyledi, başka biseyde olabilir tabiki, çok zaman geçmeden iyice yayilmadan bir klinik ziyareti yapılsa iyi olur, geçmiş olsun

Götürdüm zaten daha ağzının kenarındaki yara gibi şey çıkmamıştı sadece boynunda farketmiştim tavuk alerjisi dedi maması balıklı diye mamayı değiştirmedim yaş mamalarını tavuksuz aldım. Evde de tavuk yediriyorduk haşlayıp onu alerjisi oldugunu öğrendikten sonra hiç yedirmedim ama daha cok yayıldı. Muayene de 350 olunca götürmeye korkuyorum açıkcası

Seydgn

Başka veterinerlere bakabilirsiniz aslında bizimki ücretsiz muayene ediyor neden o kadar pahalı anlamıyorum ya.. veterinerler de esnaf gibi oldu

Sezgek

Gıda alerjisi nedeniyle kaşıyarak kendi yapmış gibi duruyor gıda alerjisi biraz zor iş deneme yanılma ile buluyorsunuz hangisinin alerji yaptığını şu dönemde kuru mama dışında bir şey vermeyi kesin sadece kuru mama yesin illa tavuğa alerjisi olacak diye bir şey yok balığa da olabilir yada mamanız tahıllı ise içindeki tahıla da alerjisi olabilir ama bunu anlamak için ek verdiğiniz her şeyi kesmeniz gerek bir iki günde de anlamazsınız biraz zaman tanıyın 10 gün falan yaralar devam ederse o zman farklı mama denersiniz yaraları cristalin ile silebilirsiniz iyi gelecektir dikkatli gözlemleyin sürekli yalanıyorsa kulağını ve çenesini kaşıyorsa zrytec tablet akıp günde yarım olacak şekilde verebilirsiniz rahatlatır ama bu geçici çözüm okur eğer kesin gıda alerjisi ise doğru mamayı bulmak lazım şu süreçte ilk yapılması gereken kuru mama dışında ek verdiğiniz her şeyi kesmek yaraları da düzenli olarak cristalin ile silin günde iki defa geçmiş olsun

Dediklerinizin hepsini deneyeceğim ama aynı zamanda kızarıklıklarının geçmesi için crystalin kullanmak istiyorum rica etsem mesaj olarak linkini ya da ürünün fotoğrafını atarmısınız

Birde önerdiğiniz bir mama varmı kuzu etli denemek istiyorum tavuğa kesin alerjisi var şuanki mamamız felicia kısır somonlu

somon da alerji yapabilir. yaralar tedavi edilmezse ağız içine yayılabilir. veteriner görse iyi olur cyrstalin iyidir ama fayda etmeyebilir. antibiyotikli bir krem gerekebilir onu da veteriner söyler size. bemce kuzulu mama deneyin balık da tehlikeli şu an gibi geldi bana.

oykuyildiz

eozinofilik gibi duruyor

Sezgek

http://www.nhp.com.tr/sayfa.php?sayfa_id=18 Resmî distribütörü ben 1 litrelik aldım evcil hayvan besleyen herkesin elinde bulunması gerek diye düşünüyorum sadece yaralara değil çünkü ağız diş sağlığı göz temizliği kulak temizliği pati bakımında da kullanıyorum ben cristalin ayrıca dökülen tüylerine çıkarıyor bizzat deneyimledim yaraları günde iki kere cristalin ile silerseniz yaralar iyileşecektir ama asıl önemli alerjinin kaynağını bulmak yoksa yararlar tekrar edecektir mama konusuna gelirsek eğer yeni başladıysanız biraz zaman tanıyın bir gözlemleyin eğer yeni yaralar çıkarsa diğerleri geçmezse o zman farklı mama arayışına geçin derim Geçmiş olsun

Hayır mamaya yeni başlamadım kedim 3 bucuk yıldır benimle hep felicia yedi yeni yeni böyle oluyor

Sezgek

Anladım gıda alerjisi sonradan da çıkabiliyor özellikle sık haşlanmış tavuk falan yedirdiyseniz tetikleniyor hypoallergic serileri deneyebilirsiniz ben uzun süreden sonra hills ton balıklı ile çözüme ulaştım içinde mısır olmasına rağmen ne kaşınıyor ne de yarası var çok şükür uzun süreli kullanımda inşlh çıkmaz ondan önce brit çare kullanmıştım o da başta çok iyi gelmişti 5-6 aylık kullanımdan sonra ne yazık ki o da yara yaptı bir de brit de ishal sorunu yaşayanlar oluyor biz yaşamadık şu anda hills ton balıklı da hiç bir sorun yaşamadık bir deneyebilirsiniz

Minigimmm

mamasını degistirin, sağlık problemleri için olan veteriner mamalarindan birine geçiş yapın,

https://tr.virbac.com/products/petfood/hipoalerji
https://www.cosmospet.net/skin-control/3/81/
bunlar tavsiye edebileceğim, kesin sonuç alabileceğiniz kaliteli mamalar. sadece kliniklerden temin edebilirsiniz. belli bir süre en az 6 ay kullanın tavuğa alerjisi varsa başka şeylere de olabilir o yüzden direkt bu hastalıklar için olan mamalardan birine geçiş yapılabilir. kedim 1 haftada 3 4 kere kustu hep de mamalı kusuyordu hekimimiz kusmuğun resmini görünce ve elle muayene etmesi sonucunda bu çocuk hazimsizlik yaşıyor sindirme problemi var hindili mamayı midesi ogutemiyor demek ki gastro bi mamaya geçin demişti, sizde alerji ve deri sağlığı için olan mamalardan kullanabilirsiniz. önüne geçecektir muhakkak. yaralarinida pet body cleaning gümüş iyonlu nano sprey ile silmenizi tavsiye ederim, biz mantar döneminde kullanmıştık. hazır mendilleri ve havlularida var alabilirsiniz bölge temizliği için

https://ty.gl/yxoao6qlgu

ve bir müddet kuru mama dışında herseyi kesin, yaş mama ödül mamaları evde hazırladığınız gıdalar

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yardımcı oldugunuz icin bugün veterinere götürdüm alerji değil enfeksiyon kaynaklı oldugunu söyledi ve iğneyle tedaviye başlandı