Köpeğime Nasıl Tualet Eğitimi Vermeliyim?

MrChef

Merhaba yeni bir köpek sahiplendim ama evin her yerini tuvalet olarak görüyor bunun üstesinden nasıl gelebilirim

3 CEVAP

sanemk

eğer sürekli dışarı çıkarırım der iseniz yazdığım tavsiyeler işe yarar ama derseniz ki her gün çıkarmakta zorluk çekerim body isimli köpeğime uyguladığım bir başka yöntem var oda yere serdiğim bezlere gidip ihtiyacını görmesidir. Ben size şimdilik normal eğitimi söyleyeyim.
Şimdi öncelikle günde 3 defa sabah, öğle ve akşam olarak dışarı çıkarmalısınız ve her eve yaptığında ona kızmalısınız hayır oraya değil dışarı yapıcaksın gibi sözler söyleyin ve her dışarıda tuvaletini yaptığında ona aferin değin ve ödüllendirin bu işlemi bir kaç gün devam ettirin sonra hiç bir şey yapmayı eğer dışarı yaparsa bilin ki eğitimine alışmıştır ama eve her yaptığında ona kızın eğer sürekli devam eder ise popsuna hafifçe çok sert olmiğacak bir şekilde vurun.

sanemk

ne demek umarım işe yarar :D

MrChef

Teşekkür ederim Sanem Hanım dışarı çıkarmak konusu kulağa hoş geliryor ceza kısmını uygulayacağım