Kediyi Kısırlaştırdıktan Sonra Ne Yapmalıyız?

Kediyi kısırlaştırdıktan sonra kaç gün içinde yarası geçer ve dikişleri ne zaman alınır? Kedi kısırlaştırdıktan sonra ne yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz bilen varsa yazabilir mi?

7 CEVAP

Ebrnk

Kediniz erkekse bir günde toparlar, anestezi etkisinde biraz sarsıntı yaşar, kusar ve idrarını bırakabilir, ancak dikiş vs dediğinize göre kediniz dişi galiba. Dişilerde süreç biraz daha uzuyor diye biliyorum

Sznyll

Günlük yaranın temizliğini yapın mikrop kapmasın iltihaplanma falan olmasın diye ben dikişlerini aldırmaya götürmedim veteriner hekimimizde gelin falan dememişti kullandıkları iplerle alakalı galiba bizimki kendiliğinden düştü tam ne kadar sürdü bilmiyorum veteriner hekiminiz size bilgi verir zaten

Anonymus985465

Kesinlikle yakalık takın. 2 hafta yakalık takılı kalsın.
Kısırlaştırmadan önce muhakkak hemogram yaptırın.
Bağışıklığı yüksek olmalı.
Haşlanmış tavuk ve kaliteli yaş mama ile beslenmesi iyi olur.

Miamor

Bizim veterinerimiz herhangi bir bakım yapmamızı söylemedi ameliyattan 4 saat sonra eve getirdik ameliyat kıyafeti vardı üstünde bir hafta sonra dikişleri alındı kıyafet çıktı.ilk gün yaş mama verdim ama iştahı çok yoktu ertesi gün normal bir şekilde yedi ameliyattan 3 gün sonrada kakasını yaptı.umarım sorunsuz geçer ameliyatınız.

bsclk77

Yakalık takın, çok zıplamasına izin vermeyin, mamasını suyunu ve tuvaletini yakınına koyun anestezi nedeniyle kolay ulaşamaz diye, mama yemiyorsa zorlamayın yaş mamayla başlayın 1-2 gün sonra kuru mamaya geçebilirsiniz, biz başlığı 1 hafta kullandık sonra vet çıkarabilirsiniz dedi çıkardık

ilaydayavuzer

merhaba, benim kedim veteriner kontrolunde iki hafta yakalik takti. kedinizin karakterine gore degisir ama benimkinde hicbir halsizlik yoktu. mamasini da her zamanki istahiyla yedi. her gun crystalin ile temizledik. evi de ekstra temiz tuttuk bu surecte. kumunu her gittiginde temizledik ki mikrop kapmasin. iki haftanin sonunda da dikislerini aldilar.

Nrynrynry

1-Kesinlikle kısır kedi maması yemeli, yoksa üriner rahatsızlığı kaçınılmaz oluyor.
2-Bol su içmeli bunun için evde bir kaç noktaya su koymak gerekir.
3- Ben C vitamini veriyorum senede 1 kutu üriner sistemini korumak adına.