Kedi Diş Fırçalarken Dişte Kanama

hazalaydin

Merhaba bizim dişlerimizde sararma var slikon diş fırçalarıyla fircalattmadigi için trixie diş temizleme mendillerinden aldım parmağa takılan. Bir tarafı temizlerken gerçekten güzel bir şekilde temizledi mendile sapsarı çıktı tartarlar fakat diğer tarafı aynı şekilde temizlemeye çalışırken diş etinde kanama oldu. Hiç bastırmadım zaten yumuşacık bir mendil. Fırçalarken kanama olması normal mi? Bizde bile oluyor ama hep aynı taraf kanıyor. Sırf bu yüzden slikon fırça vs bıraktım ama mendilde de aynısı oldu

2 CEVAP

edmrcglu

bir hassaslık var demek ki aynı yer kanadıysa hep bence hekime bir danışmak da fayda var geçmiş olsun

sultan12

kediyi veterinere götürmekte fayda var.Şöyle diş taşı olabilir bu da doğrudan ete zarar varmıştır.Diş kanaması olduğunda bu sizde olsanız olası bakteriyel kaybaklı kan enfeksiyonu olabilir geç kalınması hastayı septik şoka bile sokar ihmal etmeyin siz yine de bu durumun yaşanmaması adına antibiyotik alınır.Bu şekilde ilerlerseniz daha iyi olacaktır.