Yiyebilir Mi?

Utsuka

Arkadaşlar annem, halam ve çevredekiler yaptıkları yemekleri kediye köpeğe besin olarak vermek istiyorlar ben ne kadar karşı çıksam da, rızıklarına mani oluyorsun diye. Direkt zararlı mı diye sormak istedim. Köpeğe şehriye çorbası verilir mi?

6 CEVAP

aslihan_e

Aç kalıyorlarsa verilir tabi ki, yoksa çöpten arayacaklar, zehirli gıda da yiyebilirler aç kalınca.

aslihan_e

Yani bazıları yiyeceğe fare zehri döküp koyuyor aç hayvan da yiyip zehirlenebiliyor.

Anonymus985465

Aç kalnalarındansa soğan, sarmısak, tuz, şeker içermeyen yiyecekler verilebilir.

Aylinlily

Vermeseniz daha iyi çünkü onların alerjisi veya onlara yaramayan bitkiler soslar vb. Bulunur. Eğer mesela evde kaynatılmış tavuk varsa (soslu olmayan) onları vermenizde **SIKINTI OLMAZ ☺️

Utsuka

Teşekkürler cevap için. Dikkat etmeye çalışıyorun.

Utsuka

Teşekkürler cevaplar için, elimden geldiğince mamayla beslemeye çalışıyorum, ayda 15 kg alabildiğimden bazen yetmeyebiliyor. Zehirlenme olayı buralarda düşük ihtimal çok şükür çünkü ben hariç hayvanlarla ilgilenen yok. Ağlasam mı gülsem mi bilemedim.