Gençlik Hastalığı

Semiha3737

Bugün kendimin birini veterinere götürdüm. Maalesef gençlik hastalığı çıktı. Tahlillerini paylaşıyorum yorumlayacak birileri var mı?

6 CEVAP

dilanbulent

Başınız sağolsun...

Cook

Çok daha kötü tablolardan dönen çocuklarımız oldu gençlikte.Keşke referans aralıkları da yazsaymış ama elimden geldiğince yorumlayabilirim.Wbc 1.6,5.5 olması gerekiyor en düşük,viral enfeksiyon olduğunu da bize bu gösteriyor zaten.Lenfositleri yüksek,güzel bir şey,savaşabiliyor demek ki hastalıkla.Diğer değerleri birebir bilmiyorum,fakat genel bir kansızlık ya da susuzluk durumu var sanırım.B vitamini takviyesi iyi gelebilir.Zylexis ya da rus ilacına başlanmasını öneririm.Hap olarak başladığınız bağışıklık güçlendiriciler uzun sürede etkili olduğu için riske atmazdım ben olsam.Çok kedili bir ortamdaysa belirtisi olan olmayan herkesin bi süre bağışıklık güçlendirici alması iyi olur.İlik suyu verebilirsiniz.Yüksek protein,vitamin alsınlar.Bu dönemde mamayla birlikte evde hazırladıklarınızla desteklenmeliler bence.

oslo

merhaba, öncelikle umarım en kısa sürede kediniz iyileşir. Benim kedim de daha yeni bu hastalığı atlattı çok zor bir süreç olduğu için deneyimlerimi paylaşmak istedim sizle. Ben iyileşene kadar her gün veterinere gidip iğne vurdurdum (sanırım antibiyotik ve kusma önleyiciydi) bunun dışında evde beslenmesine ve su alımına çok dikkat ettik. Mamasını şırıngayla zorla verdik. Bu hastalıkta bağışıklığını güçlü tutması dolayısıyla da beslenmesi çok önemli. Aynı zamanda su alımı da çünkü bu hastalıkta dehidrasyon yaşıyormuş kediler.

Anonymus985465

Güncel

oslo

merhaba, öncelikle umarım en kısa sürede kediniz iyileşir. Benim kedim de daha yeni bu hastalığı atlattı çok zor bir süreç olduğu için deneyimlerimi paylaşmak istedim sizle. Ben iyileşene kadar her gün veterinere gidip iğne vurdurdum (sanırım antibiyotik ve kusma önleyiciydi) bunun dışında evde beslenmesine ve su alımına çok dikkat ettik. Mamasını şırıngayla zorla verdik. Bu hastalıkta bağışıklığını güçlü tutması dolayısıyla da beslenmesi çok önemli. Aynı zamanda su alımı da çünkü bu hastalıkta dehidrasyon yaşıyormuş kediler.

Semiha3737

Bu sabah kaybettim