Kedim Dikişlerine Zarar Verir Mi?

dumannn7

Elizabet başlığı zarzor bulduk. Hiçbir yerde yok niyeyse. bulduğumuz yerlerde de yavru kedi için demelerine rağmen kızımın kafasına büyük geliyorlar. Hiç 9 aylık kızımıza uyacak kadar küçüğünü bulamadık. Dolayısıyla şu an başlıksız geziyor. Dün oldu ameliyatını.
Ameliyat bölgesini yalıyor. Ne yapmam lazım?

41 CEVAP

Sezgek

Merhaba internette bakabiliriz nerdeyse her sitede bulunuyor eğer dikişlerini yakıyorsa bence yakalık kullanın çünkü dikişlerini koparabilir yara bölgesini enfekte edebilir tahriş edebilir internette çok çeşitli yaklaşımlar var eminim kedinizin boyutuna uygun yakalıyı bulabilirsiniz

aynen öyle yapın. veteriner eliyle iç dikişlere de bakar. tahmin edebiliyorum azgınlığını😂 dediğiniz gibi yapın tek odada tutun. bu süreç çok sıkıntılı biliyorum ama iyi yönetilmezse sonrası daha büyük sıkıntı oluyor. iç dikişler dediğim gibi çok sayıda ve enfeksiyon riski tamamen kapanana kadar hep var. en önemlisi atlayıp zıplarsa fıtık oluşuyor içeride. aman olmasın🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Sezgek

Öncelikle her kediye yakalık kullanmak zorunlu değil benim bet arkadaşım kullanma dedi bende kullanmadım ama benim kedim bir kere olsun dikişiyle ilgilenmedi ameliyattan iki gün sonra dolapların üstüne hoplayıp zıplıyordu benim de içim gidiyordu bir şey olacak diye ama kendi o kadar rahattı ki niye hayvanı kısıtlayıp strese sokayım dedim be çöm şükür hiç bir sorun olmadan bitti gitti süreç yalnız antibiyotik önemli iki üç doz alsaydı keşke ama daha da önemlisi yarayı günlük batikon ile pansuman yapmanız ama anlattığınıza göre kediniz yalayabilir benim kızım ilginç bir şekilde tüyünde hiç bir şeye katlanamazken yarasını batikonlarken gıkı çıkmıyordu ve hiç yalamıyordu bir de gözü enfekte olmuştu bir kere normalde gözünü silerken bile rahat durmayan kedim damla damlatırlar kıpırdamazdı bile kimse inanamayabilir ama baba göre onu iyileştirdiğimi ona yardım ettiğimi anlıyordu bence siz yarayı yalamasını engelleyecek bir çözüm bulup batikon pansumanı yapın derim geçmiş olsun

😂😂😂 yok yok çok korkmayın ama mümkün olduğunca ilk hafta zıplamasın. fıtık kötü bir şey değil olursa. alınmasa da oluyor ama dikiş olan yerde top gibi kalıyor sonra. alınması dert tekrar anestezi dikiş vs. dişi kedi kısırlaştımanın en zor tarafı sonrası zaten. antibiyotik iğnesi mutlaka yaptırın siz. bir de veteriner eliyle baksın bi dikiş altına. dediğim gibi bahçede besliyorum diyin o yüzden veterinerde ameliyat ettirmedim ama çok seviyorum bir şey olmasın diye size getirdim falan diyin. her veteriner bakar merak etmeyin.

dumannn7

Az önce veterinerden geldik. Kızarıklığı sordum, kan toplayabilir dedi. Resimleri gösterdim. Götürdüğümüzde azalmıştı ama kızarıklık. Tekrar kızarırsa diye bir krem verdi eczaneden alıp onu sürebilirsiniz dedi.
Dikişlerine baktı, karnını biraz yokladı. ''Çok hareket ediyor, fıtık vs. olabiliyormuş çok tedirginiz sürekli zıplıyor dedim.'' ''Bir şey olmaz ondan dedi, ben sormaya devam edince şimdiye kadar olmadıysa bir şey olmaz dedi.''
Başlığımız yok dedim, kafasından çıkartıyordu hep büyük geldi bulamadık hiçbir yerde dedim.
Takınca rahat duruyor muydu diye sordu, ben de kendini sağa sola vuruyor çıldırıyor deyince tamam takmanıza gerek yok dedi.
Tentürdiyot sürün dedi, gittik aldık eczaneden. Uyku moduna girince yanına gidip çaktırmadan sürmeye çalışırım.
Kakasını az yapıyor, çişini gene bir miktar yapıyor dedim, 6-7 tane probiotic verdi. Her gün 1 tanesini artık mamasına mı koyarsın suyuna mı içir dedi.
Antibiyotik iğnesini yaptığını söyledi, dükkan biraz kalabalıklaşınca ayak altında durmayayım diye çekilmiştim. Tekrar olması gerekiyor mu bu iğneden diye sorunca ''uzun süreli antibiyotik yaptım, gerek yok, ateşi olursa ancak gerekebilir.'' dedi.
Aklıma takılan her şeyi sordum yani.
Bir antibiyotiğe 315 TL verdik, o biraz üzdü. Ama kızım iyi olacaksa olsun.

dumannn7

İnternetten sipariş versem gelene kadar iş işten geçmiş olur.

Balimlilac

Başlığı kesip küçüktün flaster ile birleştirin.

Anonymus985465

Her vet kliniğind bulunur
Ameliyatın yapıldığı klinik yakalığı neden takmamış anlaşılır gibi değil.
Kedilerin dili testere ağzı gibidir. Kesinlikle acil yakalık takılmalı.

dumannn7

Belediyede kısırlaştırdık. Gidin alın dediler kendileri vermediler.

ameliyat elbisesi giydirin bulamazsanız hemen internetten sipariş verin pzt gelir istanbuldaysanız. türk malı çok uygun fiyatlı olanları var ameliyat elbiselerinin. olmadı bebek tulumunun bacağını kesip onu giydirin. yalamamalı çünkü dikişi bir süre sonra çekip kopartıyorlar. yakalık zaten kediler için iyi değil hep büyük geliyor ve boynunu kesiyor.

https://www.***********.com/jiaweike-kedi-giysileri-anti-enfeksiyon-yara-onleme-profesyonel-kedi-cerrahisi-kurtarma-vucut-takim-elbise-yavru-kedi-yurt-disindan-p-HBCV000024SU87?magaza=jiaweike

h e p s i. b u r a d a dan ameliyat kedi giysisi diye bakın

küçük köpeğime zamanında röntgenden yakalık yapmıştım ama kediye o da ağır gelebilir. yine de acilse denenebilir. yuvarlak kesip yakalık gibi yapmayı deneyebilirsiniz.

dumannn7

Bu arada kedim işiyor ama kakasını hiç yapmadı. 3 gün oldu ameliyat olalı.
Endişelenmemiz gerekir mi?

mama yediği halde 3 günün sonunda kaka yapmazsa evet endişelenin. belediyede kısırlaştırma yaptırmasaydınız keşke diyeceğim ama…