Kediler İçin Bağışıklık Güçlendirici Şurup Vs

Buseavvvci

Merhaba sokak kedisininin hali gördüğünüz gibi cok kötü ama benim onu veterinere götürecek durumum yok ve ücretsiz bakacak veteriner de bulamadım o kadar yazmama rağmen bu kedinin bağışıklığı için ne vermeliyim en azından birazrw olsa iyileşsin çocuk

11 CEVAP

Sezgek

Bağışıklık için multivitamin maltlar var verebilirsiniz ama yavrunun tedaviye ihtiyacı var sorunu neyse bulunup 😔 eğer yakalayabiliyorsanız iç dış parazit hapı yutturabilirsiniz yüzünü ağzını kulaklarını cristalin ile düzenli silebilirsiniz ama bir enfeksiyon durumu varsa antibiyotik başlamak gerekir yaşadığınız ilçede hayvanlar için dernek falan varsa onlarla iletişime geçmeye çalışı

Lilibeth

Sanırım azro gibi bi antibiyotiğe ihtiyacı var ağız göz öyle duruyor. Nezlesi ilerleyip ciğerlerine indikten sonra böyle bi yüzleri oluyor genelde çok hoşnutsuz halinden enfeksiyonu var büyük olasılıkla. Azitro alıp kullanın polivitle birlikte belki iyi gelir ama her geçen gün aleyhine gibi duruyor maalesef

Lilibeth

Yaş mamaya azitro ve polivit karıştırın ancak öyle yer anlamadan yemiş olduğunu bilirsiniz en azından diğer türlüsü zor.

aslihan_e

Hap olarak alın şurup acı olur içirmesi çok zor olur. Antibiyotikleri eczaneler doktor yazmadan vermiyor genellikle, aile hekimine rica etseniz belki yazabilir. Amoklavin, Augmentin zaten ikisi aynı etken madde fark etmiyor, Azitro ise kedi nezlesinde daha etkili ama bu kedideki nezle mi bilemiyorum. Siz en iyisi Amoklavin ya da Augmentin alın, geniş semptomlu olduğu için ağzında enfeksiyon varsa ona da fayda eder, solunum yollarına, yumuşak doku enfeksiyonuna da. Umarım aile hekimi sıkıntı çıkarmadan yazar.

Lilibeth

Marketlerde satılan ilik kemik suyunu alabilirsiniz onun içine sıkın azro ve aminosolü, besleyici olur en azından

Lilibeth

Durumunda bi gelişme oldu mu? Umarım iyidir

Buseavvvci

Teşekkürler🖤

aslihan_e

Merhaba, kedinin durumu ciddi duruyor. Hayvan ambulansı yok mu şehrinizde? İnternetten bir bakın isterseniz. Bu vitaminle vs. geçecek bir duruma benzemiyor. Düzenli antibiyotik kullanması gerekecek büyük ihtimalle. Şehrinizdeki derneklere fotoğrafını gönderin. Kedi yaşlı duruyor sanki. Son çare evde amoklavin, augmentin, azitro gibi bir antibiyotik varsa mercimekten biraz irice sabah akşam küçük bir yudum yiyeceğe saklayıp verebilirsiniz 1 hafta süreyle. Vitamin olarak eczaneden Polivit şurup alabilirsiniz ama şurup olduğu için içirmesi zor olabilir. Şırınga ile içmeyi kabul eder mi bilemiyorum. Bir de andazol 200 mg tablet alabilirseniz ondan da 2 gün çeyrek hap yuttursanız iyi olur çünkü ondan iç parazit de vardır ve onu güçsüz bırakırlar. Şurup 33 lira Andazol 200 mg 6 Tablet 32 lira civarı. Evinizde başka antibiyotik varsa ismini yazarsanız kediler için uygun mu diye bakarım.

Buseavvvci

Veterinerlere yazdım ama hiç ilgilenmediler barınaklarada güvenmediğim için götürmek istemiyorum kaç gündür bissürü veterinere yazdım dernek olarakta pawguard vs yanıt gelmedi hic birinden bende en sonunda kendim bişeyler yapmaua karar verdim aminosol vitamin var hap yutturacağını sanmıyorum zar zor uanıma geliyor iç parazit için kontil var versem olur mu ? Ve dediğiniz antibiyotiklari alıp yüzünüde cristalin ile sileceğim hic bi gelişme olmazsa barınağa götüreceğim

aslihan_e

Kontil tenyalara fayda etmiyor ve kedilerde genelde daha çok tenya oluyor. Yine de farklı türler varsa onları düşürebilir. Hapın çevresini mesela haşlanmış tavuk ciğeri gibi bir yiyecekle kaplarsanız eğer ki iştahında sorun yoksa yutacaktır büyük ihtimalle.

Buseavvvci

Tamamdır teşekkürler son olarak üç tane sıraladığınız antibiyotikler şurup olanları mı yoksa hap mı