Lütfen Yardımcı Olun

Minervaa

Kedim birkaç saattir aralıksız kusuyor. Yaklaşık 20 kez kustu, daha önce hiç böyle bir şey yaşamadık. Gerçekten çok korkuyorum, evin her tarafına kusuyor. Çok çaresiz kaldım lütfen yardımcı olun.

9 CEVAP

Cennet29

Burdakilerin yapacagı hiç bişey yok. Bu kdr kusması da cok anormal acil veterinere götürün beklemeyin her saat onun aleyhine şuan..

Deniz1741

Muayeneyi elle mi yaptı. Eğer test veya röntgen yapmadan bir şey yok dediyse sıkıntılı bir durum.

esrab34

Ya gizli gizli bişey yedi ya bağışıklığı düştü veterinere götürmek şart

Minervaa

Gideceğim teşekkür ederim

Minervaa

Veteriner muayenesinde bir şey çıkmadı. Başka hastalıklar için de yaşı çok küçük dedi. Bir ilaç enjekte etti, iki tane de tablet verdi. Kusmaya devam ederse tekrar götüreceğiz.

Anonymus985465

Acil mide ve bağırsak röntgeni çektirin

Anonymus985465

Sokaktan Ekim sonu sahiplendiğim yavru bu sabah 4 defa peşpeşe kustuğundan karaciğer ve pankreas değerlerini gösteren tam biyokimya ve hemogram yapıldı. Hemogramda kendi bağışıklığının bir bakteriyel enfeksiyonu yendiği görülüyordu.
Nerdeyse sürekli yediğinden karaciğer değerleri az da olsa normalin üzerine çıkmış.
Ancak röntgende mide tamamen dolarak büyümüş ve akciğerlere baskı yaptığından nefes alıp vermekte zorlandığı ve bağırsaklar gaz dolu olduğundan midenin boşalamadığı görünüyordu.

Anonymus985465

Gaz ve karaciğer için ayrıca bağırsakta biriken dışkının yumuşaması için ilaç verdim. Kakasını yapmasını bekliyorum.
Uzun zamandır ağzı çok kötü koktuğundan vete götürmek istiyordum, ancak bu oğluma bir türlü sıra gelmemişti.
Hemen röntgen çekilseydi, tam biyokimya ve hemograma ihtiyaç olmayacaktı ve dolayısıyla 2.600,00 ₺ ödemek zorunda kalnayacaktım.

Anonymus985465

İlk kustuğu büyük miktarda safra idi. İkinci daha açık rente. 3. ve 4. beyaz köpüktü.