Ağız Kokusu Dişlerden Dolayı Değilse Neyden Kaynaklıdır?

Cennet29

Kedim kuru mama yiyemediği için veterinere götürdüm. Dişlerimde sorun vardı tedavi oldu ama tamamen geçmeyen gingiviti ve diş taşı var. Hergün pristine jel sıkıyorum ağzına. Ağız kokusu hafifliyo ama asla tamamen geçmedi. Cristalin sıkıp gazlı bez ile de dişlerini temizliyorum ama ağız kokusu hala geçmiyo. Leş gibi bi koku var. 5 aydır da gastrointestinal mama kullanıyoruz. Yani bu koku başka neyden kaynaklı olabilir hangi sağlık sorunlarından kaynaklı yoğun koku olur haftaya veterinere götürmek istiyorum

9 CEVAP

Anonymus985465

Cennet29
Kedim kusmadan önce de sonra da son derece iştahlıydı. Sadece ağzı kokuyordu.
Mide, bağırsak röntgeni çektirmelusiniz. Burda sorun yoksa karaciğer, böbrek ve pankreas değerlerini gösteren tam biyokimya gerekli.
Karaciğer hastalığı ve böbrek yetmezliği belirtilerinden biri ağız kokusu

Anonymus985465

Sokaktan Ekim sonu sahiplendiğim yavrucak leş gibi kokuyordu. Göz ameliyatı, kulak uyuzu ve kulak yaraları tedavisinden sonra ağzının kötü kokusunu farkettim. Dişleri, diş etleri sağlıklı. Bu sabah 4 defa peşpeşe kusunca hastanede karaciğer ve pankreas değerlerini gösteren tam biyokimya ve hemogram yapıldı. Hemogramda kendi bağışıklığının bir bakteriyel enfeksiyonu yendiği görülüyordu.
Nerdeyse sürekli yediğinden karaciğer değerleri az da olsa normalin üzerine çıkmış.
Ancak röntgende mide tamamen dolarak büyümüş ve akciğerlere baskı yaptığından nefes alıp vermekte zorlandığı ve bağırsaklar gaz dolu olduğundan midenin boşalamadığı görünüyordu.
Gaz ve karaciğer için ayrıca bağırsakta biriken dışkının yumuşaması için ilaç verdim. Kakasını yapmasını bekliyorum.

fcylan

Yaş mama ve ödül mamasından da kaynaklanabilir. Bizimkinin de çok kötü kokuyordu. Sonrasında bir ödül maması vardı onu kestik ve bir daha olmadı.

TATA4242

Mamadan kaynaklı durum parazit kaynaklida olabilir ama uzak ihtimal.Eger mama yedikden 3-4 saat sonra hala kokuyorsa mama yaramıyordur ve içeriğinde çok fazla aroma vardır derhal degistirin.

@Cennet29 Sadece kuru mama verdiğiniz dönemde ağız kokusunda azalma oldu mu? Lütfen tecrübenizi paylaşır mısınız?

Cennet29

Hiç bir problemi yok yani yemesi içmesi normal. Kusma falan yok. Keyfi çok yerinde. Ama yani bu kdr yoğun koku sadece dişlerden dolayı olabilir mi yani dişten dolayıysa daha ne gibi bi ürün kullanayım bilemedim daha neyle temizliyim bu hayvanın dişlerini

Cennet29

Bi süre gözlemliyeyim ozaman yediklerinden mi oluyor diye. Kuru mama dışında evde kendim et pişirip veriyorum. Bi süre sadece kuru mama yesin bakayım yine böyle kokacak mı

Cennet29

#TATA Unıque gastrointestinal kullanıyorum 5-6 aydır. Bu mama zaten mide bağırsak düzenleyici

Cennet29

Kokunun neyden olduğunu anladım 😀😂 acemi olduğum için dişleri güzel temizleyemiyomuşum şuan ağzı mis gibi. Aynı malzemeleri ve aynı yöntemleri kullanıyorum düzenli ve düzgün yapmakmış asıl mesela. Şmdi sorunumuz yok düzenli ağız bakımını yapıyorum. Aksatırsam yine koku oluyo