Çip Uygulaması Ne Zamandır Var?

Cook

1 yıl önce sahiplendirdiğim kediyi çipletmeye götürmüşler.Çip takıldıktan sonra çip okuyucuyla bakılmış ve çocukta zaten çip takılı olduğunu görmüşler.Kimsenin adına kayıtlı da değilmiş.Aklıma takıldı,geçen yıl şubat ayında sahiplendirmiştim,o zaman da var mıydı bu çip muhabbeti ve nasıl kimsenin üstüne kayıtlı olmayabiliyor?Sokağa atıldığını biliyordum zaten,boynunda tasma izi vardı sokakta da ama hem ailesi hem ben şaşırdık açıkçası

11 CEVAP

simbakedi

ya ben taa suzionline'ın astım başlığında mı kısırlaştırma başlığında mı ne görmüştüm çip şeyini. ne için takılıyordu vs hiç fikrim yok

feyzaszgnn

2022 nin Aralığında getirildi bu uygulama büyük ihtimalle sokağa atan kişiler taktırmıştır, ya da kediniz belki önce ki evinden kaçmış olabilir atmak değil de önemsemeselerdi çip taktırmazlardı çünkü

Cook

Benim bildiğim kadarıyla 2022 başından beri var bu uygulama kediler için,ocak ayında çipletip şubatta atmamışlardır diye düşünüyorum.Ulaşabileceğimiz numara,adres bi şey olsaydı en azından kedilerinin güvende ve mutlu olduğunu söylemek isterdim.Gerçi birçok kez kayıp ilanı da vermiştim dönüş olmamıştı ama

feyzaszgnn

Mutlaka kızgınlığa girerdi kısır olmasaydı belki de birinin ailesi atmıştır sokağa kediyi benimde bir tanıdığım vardı ailesi kediyi sokağa atıp kaçtı diye kızı kandırmışlardı hatta kayıp ilanı verenler flan da olmuş ailesi kızdan önce görüp kaldırmışlar kız baya sonradan öğrenmişti bunu böyle bir durum olabilir en azından iyi birisi bulmuş kediyi öyle düşünün :) 2022 aralık diye geçiyo ama ben de emin değilim çip konusunda

KimJeongguk

Çip Uygulaması uzun zamandır var. 2021 aralıkta taktırdık biz. 3-4 yıl önce de taktırdım diyenler var.

Gimlihanim

Uzun süredir var diye biliyorum bu çip olayı. Sadece 2022 sonuna kadar takılması zorunluydu. Önceki yıllarda da insanlar taktırabiliyordu çip. Ama birinin üzerine kayıtlı olmamasına ben de şaşırdım.

KimJeongguk

Sahibi isterse takabilirler çipi. Kendi kafalarına göre öyle takamazlar. Sahip isterse takar ve sahibinin bilgileri girili olur. Bende anlayamadım birinin üzerine kayıtlı olmayıp çipinin olmasını.

Superisi814

Merhaba,
Ateşi iki yıl önce cipletmistim.Ancak çipi sahibinin talebiyle takarlar, nasıl olur da bilgi olmaz.Belki hekim hatasıdır, kayitlara geçmemiştir cipledikten sonra..

Cook

Kısırlaştırıldığında takılmış olma ihtimali var mıdır ki?Kısır olma ihtimali çok yüksek ben sahiplendirdiğimde 2 3 yaşlarındaydı zaten şu anamkadar kızgınlığa da girmedi

gece18

5 yıla yakındır bu çip olayı var zaten yeni degil. Hatta 2020-2021 gibi zamanlarda zorunluk iyice gelince 2022’ye kadar uzattılar.
Kısırlaştırılma işlemindede taktıranlar var tabii. Hatta çoğu anestezi etkisinde takıldı nerdeyse.

ozanesk

Çip uygulaması 2018'den beri var sanırım. 2020'de 2 kedi sahiplendim ve 2021'de kısırlaştırma sırasında çiplendiler. Sadece beyanname doldurup yeni kimlik verilir muhtemelen size.