Kilolu Kedi Nasıl Zayıflatır

Ecerana

merhaba arkadaşlar 4 yaşında kısır dişi kedim var en son tartıda 8.4 kg çıktı. nasıl kilo verdiririm fikir verir misiniz? bi ara öğün öğün besledim bi fark olmadı zaten iki kedim olunca egzersiz de yapıyor sayılır bu sene biraz durağanlaştı sadece geçen senelerde baya koştur koştur oyun oynarlardı üstelik kilolu kedim çok aktif sürekli top getirirdi bana ona rağmen bu kilo artışı nasıl oldu anlamadım. diğer kedim ile beslenmesi aynı o 5 kg o da kısır ama kiloyu hep bu kedim alıyor

13 CEVAP

feyzaszgnn

Bu kadar hareketli olmasına rağmen zayıflamaması çok tuhaf senden gizli bir şeyler yiyo olabilir mi ya da ailenden biri bilmeden yemek veriyor olma ihtimali var mı? onu zayıflatmak için lazer kullanabilirsin, mesela her gün 5-10 dakikanı onu yormayacak şekilde ona lazer kovalatarak zayıflatmayı deneyebilirsin

Ecerana

kuru mamadan başka bişey yemiyorlar. yaş mamayı da çok nadir ay da 2 kere anca veriyorum. bu yıla kadar gerçekten çok hareketliydi diğer kedime göre kat kat fazla oyun oynardı ama hep ondan daha kilolu oldu bu yıl ise biraz az hareket etmeye başladı ya yaşından dolayı ya da kilo arttığı için bilmiyorum.. geçen yıllarda mesane taşı tedavisi gördü acaba böbrekler ile ilgili bişey olabilir mi kilo artışı? onunla ilgisi var mı bilmiyorum daaa.. bünyesi de çok narin sürekli hastalanırdı küçükken kaç kere antibiyotik kullandık iğne hap şurup her çeşidini kullandık antibiyotiğin.. acaba onun etkileri mi diye de düşünmüyor değilim bişey tetikledi ama ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok ya da bünyesi yatkın kiloyaa

feyzaszgnn

Gerçekten çok karışık bir durum benim de aklıma bir sürü sebep geldi olumlu olumsuz İnşAllah onun için tehlikeli bir durum değildir biran önce iyi olmasını diliyorum

Sezgek

Kuru mamasını günlük kaç gr veriyorsunuz mesela benim kuzumda kilo almaya çok meyilli bir de tahıllı kullandığım için hemencik başım etli oluyor mesela günlün öneri 70 gr ama ben kızıma 50 gr veriyorum günlük iki öğün olacak şekilde o da zaten böyle aç kalıp sağa sola sarmıyor yetiyor yani ki buna rağmen bir önceki mamamız tahılsızdı baya iyi fitti ama tahıllıya geçince kilo aldı yani gramaj çok önemli ha siz zaten az veriyorsanız ve buna rağmen alıyırsa diyet mama almanızı öneririm

Gimlihanim

Maması nedir acaba? Öğünlü mama vermek mantıklı ama iki öğün yeterli değil diye düşünüyorum. Kilo verdirmek için 3-4 öğün vermenizi tavsiye ederim. Tabi mama miktarını arttırmadan. Bir de şöyle bir durumdan bahsedeceğim. Benim kedim kuru mama yediği zaman kilo alıyor. Yaş mama yediğinde kilo almıyor. Bu yüzden sağlıklı yaş mamalar kuru mamadan çok daha mantıklı bir seçenek diye düşünüyorum. Evde kendiniz haşlama yapıp suyuyla püre yapıp da verebilirsiniz. Sıvı alımı için de faydalı olabilir. Öğünlerine porsiyon ayarlaması yaparak dahil edilebilir diye düşünüyorum.

Ecerana

ev yapımı yaş mama yemiyorlar maalesef.. mamaları hep önünde duruyor mesane taşı olduğu zaman öğünlük verdim o zaman baya kilo vermişti maması özel olduğu için. mama markamız bu zamana kadae bir kaç kez değişti matisse yerken mesane taşı oldu sonra felicia yedi onda daha sonra royal şuan ise pro plan yiyor bi ara royalin yaşlı mamasını almıştım o zaman da öğünlük vermiştim kilo verimi olmuştu. ama felicia yerken de bi ara öğünlük verdim öğünlük verince baya az yedi mesela günlük 70 gr yemesi gerekirken 30 gr yedi ama hiç kilo vermedi. mamadan kaynaklı mı bilmiyorum ama kaç marka değiştirdim kilosu hep arttı. her marka ve her çeşit mama da alamıyorum sindirimi hassas çünkü. hemen dışkı kıvamı bozuluyor son 1 yılda sadece royal ve pro plan iyi gelmeye başladı bd filan asla veremiyorum direkt ishal oluyor

Ecerana

nd filan veremiyorum dokunuyor

GzdeAkbuz

Diet mama alıp deneyebilirsiniz RC tuzlu bir mama Proplan mısır çoğunluklu yani iyi geldi dediğiniz mamalar bir sürü probleme yok açabilecek kapasitedeler neredeyse mama olarak bunlara yakın fiyatta Bozita öneririm içerik olarak ikisindende üstün diye biliyorum tabi her kediye iyi gelirmi denemeden bilinmez kediniz aktifmiş hareketsiz durmaması gayet güzel ve ölçülü beslemede yapıyorsunuz anladığım kadarıyla sizin yapabileceğiniz başka bir durum yok gibi, olmadı Veterinerine danışabilirsiniz umarım yardımcı olmuşumdur

Ecerana

yıllarca pro plan ve rc i kimseye aldırtmadım alanlara başka mama önerdim içeriğinin iyi olmadığını biliyorum ama yıllardır hangi mamayı denersem deneyim kedime hep dokundu ilk zamanda dokunmasa bile 1 yıl sonra dokunan oldu ya da yer yemez dokunan mama oldu. mecbur kaldım. pro plan ve royali vermeye....

Ecerana

ölçülü vermiyorum aslında dönem dönem hep ölçülü verdim bıraktım. kedimin aktifliğide dediğim gibi bu sene biraz azaldı kilodan sanırım 4 yaşında kedi çok da tembel olmaz diye tahmin ediyorum genç yani daha

Cook

İnsanlardaki gibi kedilerde de insülin direnci olabiliyor.Tüm şartları sağlamanıza rağmen kilo vermiyorsa böyle bi durum olabilir,bi veterinere danışın bence

Catmom777

Yedigi sey kendisi icin iyiolmayabilir. Misir unu olan mamayi vermeyin Benim veteriner sabah9 aksam 9 besle demisti bi cay bardagi koy ben oglen dayanamayip veriyorum bazen ben yerken onun bakmasina dayanamiyrum

GzdeAkbuz

Dediğim gibi ya Veteriner hekime danışın olmadı başka türlü çözülmüyor gibi duruyor. Mama olarakta aynı Bozita ve aklıma yeni gelen Happy Cat, Brit Care, Brit Premium ve pek önermek istemesemde Hills mamalarının diyet serilerini bir deneyin derim tabi mamanın arka yüzündeki beslenme tablosuna göre ilerlemek şartı ile.