Kedim Beni Neden Çok Isırıyor?

DuruKedy

Kedimin cinsi tekir cinsiyeti dişi şuan 106 günlük. Oyun oynarken beni çok ısırıyor kanamaya sebebiyet verecek kadar 😢

4 CEVAP

mervegomis

Bir yerde okumuştum. Diş ısırma refleksini giderecek oyuncaklar alırsanız sizi daha az dişler diye. Ne kadar doğru bilemiyorum. Kedi naneli oyuncaklar alabilirsiniz. Ya da matatabi öneririm. Bazen diş etleri kaşındığı için de ısırabiliyorlar

DuruKedy

Teşekkürler

Golge_Hera

Kediler yavruluk döneminde çok hareketli olurlar aynı zamanda bol bol ısırırlar. Oyun oynatırken elinizle oynatmayın. Sizi ısırmaya yöneldiğinde onu Farklı oyuncaklara yönlendirin. Mesela oyuncak balıklar satılıyor ona ip bağlayıp balığın peşinde koşturabilirsiniz. Yakalayınca da verin bol bol ısırıp enerjisini atsın. Merak etmeyin büyüdükçe bu huyu çok çok azalacak ancak yavruyken enerjisini attırarak azaltabilirsiniz.

develi99

6 aydan sonra azalacak. 1 yaşında hiç yok denecek kadar ısırır. Size aci vermesinin nedeni süt dişleri yaradiliş gereği çok sivri ve ince. Acayip batar :))) hic bir sey olmaz .. zaten azalacak ilerde... isirma eylemi yaparken hafifçe burnuna vurun (djr anlaminda) iyi eglenceler :)) sevgi ısırığı onun adi .