Kedim Kilo Almıyor

MerveeMia

Merhaba kedim dişi british çikolata point 6 aylık ve 2 kg nd tavuklu kitten mamasını kullanıyorum asla ölçek kullanmıyorum ne kadar isterse o kadar yiyor ama kilo almıyor veterinere en son 1 ay önce iç dış için gittiğimiz de sordum kilosu normal dedi ama 1.5 aydır aynı kiloda yaş mama vermiyorum dokunuyor ishal oluyor haftada 1 çay kaşığı kadar ılık yoğurt veriyorum ya da haşlanmış tavuk göğsü ama kilo almıyor ne yapmam lazım öneriniz var mı

4 CEVAP

muratt_dgn

dişi kediler formunu korumak için fazla kilo almaz 6 aylık bir kedi için 2kg gayet normal.Kenizi kısırlaştırdığınız zaman kilo alır diğer türlü kilo alsın diye de uğraşmayın zaten zayıf değil çünkü.

MerveeMia

Teşekkür ederim cevabınız için ☺️🙏🏻 1 yaşına gelip kızana girmiş olursa 1 kez anne olmasını istiyorum daha sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum direk annelikten mahrum kalmasını istemem

Golge_Hera

Kısırlaştırma konusunda umarım fikriniz değişir. Kedinizin sağlığı için anne olmadan iyice araştırmanızı öneriyorum.

kediler annelik duygusunu bilmez sadece kızgınlığa girer. bu kadar küçük boyutlu vr az kilolu kediyi anne yaparsanız doğuramaz sezeryana girer. sonra yavrularını kaybeder ve strese girer yemek yemez hastalanır. bunlar hep olasılık ama yüksek olasılık. mutlaka kısırlaştırma yapın doğurtmayın şu kedileri.