Köpeğime Arada Ciğer Veriyorum Bir Sorun Olur Mu?

dilberarici

domatesli falan yapıyoruz dışkısı da kırmızı oluyor domates den mi kaynaklanıyor olabilir?

18 CEVAP

izzy

Domates soğan üzüm kesinlikle köpeğin verilmemesi gerekenlerin başında geliyor ciğeri bilmiyorum bilmeden verdiğiniz aşikar elbette asla art niyet aramiyorum ama sizden ricam farkli bir besin verirseniz en basiti google bi aratmaniz. Zira dönüşü olmayan hasarlar bırakabilir. Sevgiyle kalın

Basakes

Ciğer yada diğer sakatlarin virüs taşıma riskiyle insanlarda yemesin diyorlar ve özellikle hayvanlarda yapılmış bilimsel araştırmalar var. Veri eksen sadece et ver sakatat değil, domates fazlaya kacmadikca zararlı değil ama yaptığınız yemek tuzlu ve yağlı olduğu için zararlidir

Feronia

Çok yanlış ve asılsız bir bilgi. İlk olarak sakatat ister ek olarak ister mama yoluyla mutlaka diyette olması gereken besinlerdendir. Ayrıca virüs tüm vücuda yayılır, sakatatta varsa kas etinde de vardır. Bunu da geçiyorum, pişirince virüsler ölür. Kaldı ki ben ve birçok bilinçli hayvan sahibi her çeşit sakatattan çiğ olarak belli oranlarda kedimize/köpeğimize veriyoruz.