Köpeğime Arada Ciğer Veriyorum Bir Sorun Olur Mu?

dilberarici

domatesli falan yapıyoruz dışkısı da kırmızı oluyor domates den mi kaynaklanıyor olabilir?

18 CEVAP

Feronia

Ciğer de domates de fazla verilmedikçe oldukça faydalı besinlerdir.
Biyolojik olarak uygun diyetlerde taze ciğer mutlaka kullanılmalıdır.
Domatesin olgunlaşmamış yeşil hali, yaprakları, sapı ve kökü solaninin bir türü olan tomatin isimli maddeyi ciddi oranda fazla içerdiğinden toksik etkiye sahiptir. B12, C ve A vitaminleri, beta-karoten ve likopen bakımından zengin olan domatesler aynı zamanda yüksek lif içeriğiyle sindirime faydalıdır.

@guineapigela
Bahsettiğiniz yazıdaki bütün tarifler dengesiz ve domatesten çok daha zararlı besinler içeriyor.

  • Her duyduğunuza inanmayın.

zeynepgurgen

Hiç araştırmadan ' insan önce araştırır ' cümlesini kurmak...

deniz_berkan

Ayda bir iki kez öldürmez nasıl yorumlar bunlar anlamıyorum ben 7 sene doberman baktım ayda bir mama yapıyordum ciğerden yani biraz daha sakin yorumlar yapılsa daha iyi olur bence.. zeynep sen beni güldürdün allahta seni güldürsün arkadaşım:))

affogato

Ne?!!!!! Domates mi?!!!! Sakın ha vermeyin! Domates köpeği zehirler! Ayrıca cigerde sık sık verilmez idam önce araştırır değil mi?!!!!

deniz_berkan

FAZLASI verildiğinde sindirim sisteminde sıkıntı olur , zehirleyen yeri ise yaprakları sapıdır. ( insanlarda dahill) . Bu kadar çok tepki verilecek bir durum yok sakin olun affogato. ciğeri haşlayıp verirseniz yanında havuç falanda haşlayabilirsiniz yiyebilir. normal kullandığımız yağlar vs hayvanlara zararlı olabiliyor siz genelde haşlama kullanın .

Feronia

Dip not: Ciğer diyetteki toplam et miktarının %5'ini oluşturması gereken bir besindir.

Feronia

Bana mesaj atabilirsiniz özel tarif için.

Feronia

Dünya çapında en iyilerden olan mamalar bile domates kullanıyor. Domates köpeklere zehirli değildir!

anfrenee

bu kdr abartcak ne varya :D herkez araştırmadan diğer yorumlara bakarak yazılar yazıyor :D komik cidden domates felan bnde veriyorum ama tabikide çok verimyorum benim arkadaşımgil köpeğini her zaman et suyula arada da ciğer suyula felan besliyorlar hiç bir sorun olmadı çok verilmediğin sürece :) dışkısında kırmızı lekeler felan vardı dediniz bilmiyorum birşey demek istemiyorum ama kanlı ishalin belirtilerinde de dışkı rengi kırmızı oluyor ama yediği birşeyin rengide olabilir bilmiyorum bilmedğim şey için sizi endişelndirmeyim :) araştırın derim ben yinede tedbir için :)

dilberarici

sık sık vermedim 3 defa

dilberarici

evde köpeğime nasıl mama yapabilirim bir bilginiz var mı?

dilberarici

ciğer hariç :)

guineapigela

ciğer vermeyin domates te vermeyın SAKIN ciğerde fazla A vitamini olduğu için kemik yapısına zarar verebilir domates asla verme Fazla miktarda tüketildiğinde içerdiği oksalatlardan dolayı sindirim sistemi, sinir sistemi ve idrar yollarında sağlık sorunlarına yol açabiliyor. SAKIN VE SAKIN ikisini de verme köpeğinin ölmeni istemiyorsan verme

Kaplankedi

Ciğeri nadiren verebilirsiniz sanırım.ama domates

guineapigela

https://onedio.com/haber/canimizdan-cok-sevdigimiz-kopek-dostlarimiza-evde-hazirlayabilecegimiz-mama-tarifleri-734841

bu siteye bakmanı tercih ederim buradakı seyleri bende kopeğıme yaptım ve sevdi mrk etme