Kedim Bana Küstü Çok Acil Yardım

mytokio

arkadaşlar iş yerindeki 1 aylık yavru kedimi ölmemesi için dayanamadım eve getirdim kısır 2 yaşında erkek kedim var getirdiğim yavru kedide erkek evde mama vs var diye getirdim geri götüreceğim yuva arıyorum ama kedim yeni kediye tuhaf sesler çıkartıyor ve aynı şekilde bana da. kendi kedim benden uzaklaşmaya ve tuhsf şekilde bakmaya başladı kendisini bana sevdirmiyor çok üzüldüm ne yapmalıyım bu durum düzelir mi

2 CEVAP

BalOzi

Stresli durumlarda kedi otu (catnip) kullanılarak sosyal karşılaşmalarda yetişkin kedide gerginliğin azaltılabileceğini okumuştum. Ve bildiğim kadarıyla sadece biraz zamana ihtiyaçları olucak, genelde alışıyorlar birbirlerine

Sezgek

Diğer kedinin varlığımda bu durum böyle sürebilir aşırı kıskanç kedilerde gördüğümüz bir durum bende sokakta annesiz bir yavru kedi büküp getirmiştim sahipleninceye kadar bizde kalacaktı ki ben hiç göstermeden hemen ayrı odaya koymuştum her şeyleri ayrıydı kum kabı yemek kabı va birbirlerini hiç görmediler hatta ben üstümü değiştiriyordum yavrunun yanına girip çıkarken hiç üşenmeden ama tabi ses gidiyordu bizim kızda aşırı kıskançtır dediğiniz gibi bize kendini sevdirmiyordu sürekli tıslıyordu evde bir yerden bir yere mecbur gidecekse sürünerek gidiyordu bunları sineye çektik yavruya ev buluncaya kadar sabredelim dedik ama bizimki yemeden içmeden kesildi her yerini yalamaya kaşımaya başladı zaten çok şey yaşamıştı son bir sene de onu hasta etmeye dayanamazsın mecbur yavruyu bahçeye indirip orda bakmaya devam ettim