Kedilerin Aylık Alması Gereken Kilo Miktarı

Nurbaran

Merhabalar size bir sorum olacak. Oğlum 6 aylık 27 kasımda genel muayenesini yaptırdığımda kilosu 2.100 kg dı. Bugün tarttığımda ise sadece 1 kilo almıştı.Veterinere son gidişimizde mamasını azalt fazla kilo almasın demişti. Bu kadar sürede 1 kilo alması normal mi?

4 CEVAP

deniz_berkan

büyüme aşamasında hızlı kilo alabiliyorlar , aslında bu kedinin yapısı cinsi ile ilgilide olabiliyor benim oğlum 8. aya girdi 4,5 kg .. veteriner normal dedi ama sınırı 5,5 -6 kg oldugunu söyledi buyuzden ölçülü mama veriyorum şuanda . 6 aylık için bence 2 kiloda az bile. şuanda 3-4 kg olması normal gibi geliyor kendi veterinerimden aldıgım bunca zaman bilgiye göre.

Nurbaran

Bana da az geldi bi 4 kilo olmasını falan bekliyordum o yüzden sormak istedim

Kaplankedi

Bizim kedi 5 kg

Nurbaran

@Kaplankedi sizin kedi kaç aylık acaba?