Boncuk Yeme Olayı

Sutunannesi

Arkadaşlar diğer sorumdan olayı biliyorsunuz küpemin taşı düşmüştü ve onu bulamadığımız için kedimin uediğini düşündük çünkü her şeyi yiyor yerde gördüğü. Çok büyük bir ieu değildi yine görsellere ekleyeceğim görmeyenler yorum yapmak için bakabilir. Normalde her sabah kaka yapar erkenden dün sabah yapmadı öğlen 4 de yaptı ve kakasına baktım taş yoktu. Bugün kakasını hiç ama hiç yapmadı dediğim gibi rutin olarak her sabah yapardı ama dünden beri bir değişik ve bugün dediğim gibi hiç kaka yapmadı. Bu yediği küçük taş yüzünden mi bilgisi olanlar akıl versin ona göre veterinere götüreceğim zorla. VE yediğini görmedim sadece düşen taşı bulamayınca yediğini düşünmeme başladım ve bugün yemek yememiş ordan oraya koşturuyor asla durmadan

8 CEVAP

Hilakyol

Yemek yememesi garip ama boncuk baya kucuk gibi ondan birsey olabilir mi bilmiyorum. Hem midesinde belki sindirilmistir yediysede diskisinda gorulmeyebilir galiba .(yada bu hareketleri baska birsey yedigindendir) bence 1 2 gun daha izleyin devam ederse bi sekilde onu zorla koyun ve goturun derim

Sutunannesi

Az önce çok ama çok az kaka yapmış ama dediğim gibi gerçekten çok azdı ona da baktım ama taş falan çıkmadı ondan da. Götürmeli miyim vete yoksa kaka gaptıysa sorun yoktur diyebilir miyiz

Sutunannesi

Her türlü şeyi denememe rağmen taşıma kutusuna girmedi hatta her yerimi parçaladı suratımı bedenimi. Yemek yememiş gün boyunca sadece su içmiş. Kaç kişi görüyor ama kimse cevap vermiyor. Götürmeli miyim bu durumda ne yapmalıyım

Sutunannesi

Sindirilecek bir şey değildi bildiğiniz parlak Elmas şeklinde sivri bir küpe taşı. İnternette iştah kayıpları olabilir diye okuduğum için buraya ekledim yemek yememe detayını. Bugün gözlemlediğimiz 2.gün. Ve kutuyaa girmiyor zaten burda uzun süredir sorularımı takip Eden arkadaşlar bilir sütü kutusuna sokamıyoruz. Yediğini de görmedim dediğim gibi sadece yediğini düşündüm şimdi de böyle şeyler olunca yiyip yemediğinden emin olmak istiyorum bu şüpheyle uyuyamıyorum

Hilakyol

Bizim kedilerden biride ip yemisti onu atmisti kusarak . istah kaybi yoktu belki sizinki gormediniz ama dediginiz gibi az once baktim istah kaybi vs. Baya oluyormus. Direk veterinere goturun diyordu
Ama Vet. Zorlada sütü goturemiyorsaniz bilemiyorum :(

Kjw

İçinizde şüphe varsa ,illaki yuttu diyorsanız çıkarmasını beklemek yerine veterinere götürüp röntgen çektirin,yabancı cisim varsa belli olur...Geç kalmadan bir gösterin bence.

Kutu olayı ise hep ulaşacağı yerde olsun,sırf vete giderken çıkarırsanız red etmesi normal.Benimki köşede duruyor çoğu zaman içine girip yatıyor oynuyor...

Ama tabi biz gezmeyi seviyoruz o yüzden sorun çıkarmıyor.Taşıma çantası kullanıyorum ikimizde rahatız o yönden.

ilknrdaisy

Kutu için kutunun ağzından sokmaya çalışmayın benimkide asla ordan girmez. Kutuyu üstten açıyorum ağzını koltuğa ya da duvara sdayiyorum , uzerinize kalın bir kazak giyebilirsiniz zarar görmemek için sütünde üzerine bir battaniye alıp hareketini engelleyip kutunun içine koyduğunuz an yanınızda bulunan biride üstten kutuyu kapatsın hemen, bizimki de asla kutuya girmez kendi isteğiyle bu yöntemi uyguluyoruz ama artık alıştı battaniyeyi kullanmıyoruz

Veterinere goturun lazerle oynamayi seviyorsa kutunun dibine lazer tutun hemen kapatin ve goturun