İdrar Kristalleşmesi Kanlı Görsel

Merhaba kedimde idrar kristalleşmesi oldu. Veterinere götürdüm ilaç kullandık şükür şu an özel mama yiyor. Her şey normale döndü fakat ekstra ne yapmalıyım sizce bir daha olmaması için? Su tüketimi artırmak gibi önerisi olan varsa yazabilir mi..
Resimde ki görsel kliniğe gittiğimiz ilk gün yediği ignelerden sonra oldu.. rahatladı resmen çocuğum

3 CEVAP

lg23

Su pınarı kullanabilirsiniz. Çoğu kedide su içme isteğini oldukça fazla arttırıyor. Ben drinkwell su pınarı kullanıyorum, tavsiye edebilirim.

salihaondag8

Yaş mama verebilirsiniz biraz birde tavuk eti gibi ürünleri etiyle birlikte ekstra pisirince suyunu verin bunlar kedinizin su ihtiyacını karşılar birazda olsa sulu kedi çorbaları var internet üzerinde satılıyor onlardan alabilirsiniz ayrıca kedi su pınarı alabilirsiniz aklıma gelenler bunlar inşallah bidaha yaşamazsınız bu sorunu çok geçmiş olsun 🤗

Anonymus985465

Çok geçmiş olsun. Biz de kabus gibi bu süreci çok şükür atlattık. Ancak tekrar etmemesi için tıbbi üriner mama virbac 3e uzun zamandır devam ediyoruz. Bu ürün su tüketimini teşvik ediyor.
Ayrıca miamor kedi çorbası ve bol suda haşlanmış tavuk, suyuyla beraber çok faydalı oldu.
Arada bir Renal paste veryorum.
10 yaşında oldukça nazlı, şımarık ve kıskanç olduğundan tabi özel ilgi de gösteriyorum.