Kedisi Uzun Süre Yemek Yemeyenler Nolur Yardım Edin?

miiv

Merhaba, kedim yaklaşık 10 gündür doğru dürüst yemek yemiyor ve halsiz. İlk başta su da içmedi kusmaya başladı hemen hekime başvurduk. Antibiyotik ağrı kesici kusma önleyici ilaç yaptı. Ertesi gün su içince yemek yemeye başlar dedik ama ufak ufak su içse de mama koklayınca öğürmeye başladı. Yeniden başka hekime gittik. Kan değerleri normal çıktı. Röntgeninde akciğerinde ufak bi üşütmeye bağlı enfeksiyon oldığunu söyledi antibiyotik vs yapıldı. Ertesi gün 15 tane kueu mama yedi ve biz buna çok sevinsek de bu sabah tekrar kustu. Ne yapmalıyız bilmiyorum 1,5 yaşında sarman kedim agresif olduğu için serum takamıuorlar anestezi altında takabiliriz dediler ve şu an anesteziyi kaldırabilecek durumda olduğunu düşübmüyoruz bi veteriner deri altı serumdan bahsetti hiç böyle bi şey yaşayan var mı?

12 CEVAP

Anonymus985465

Yemeyen/içmeyen kedi serumla beslenmeli. Aksi takdirde organları hasara uğrar.
Deri altı serumu verdirebilirsiniz.
Mide ve bağırsak röntgeni çekildi mi? Bağırsakta yabancı cisim olabilir, ancak sadece parlak şeyler röntgende görünür.
Mide, bağırsak temizse muhakkak ve acil karaciğer, pankreas ve böbrek değerlerini gösteren tam biyokimya yaptırın.
Kedinizin kafasını klinikte nir örtüyle kapatırlarsandaha az stres olur

Anonymus985465

Sevdiği yaş mamayı/bol suda haşlanmış tavuğu püre haline getirip çay kaşığı ile yedirin. Yutmazsa, tavuk suyu ile boğazından akıtabileceğiniz kıvama getirin.
Ağzının kenarından şırıngayla jan yapıcı vitamin veya evinizde hangi vitamin varsa milim milim içirin.
Su kaybını önlemek için 10cclik şırıngayla su/tavuk suyu içirin.
Acil Hayvan Hastanesinde Başhekimden randevu alın. Mümkünse Veterinerlik Fakültesi'ne götürün.
Umarım böbrek yetmezliği değildir.

Digol

Hnagi bölgedesiniz?

miiv

Bursa

miiv

Bursa

miiv

serum verildi bir sürü ilaç verdi içirmeye çalışıyoruz bazen yaş mamanın sadece jölesini yiyor çok az o kadar kuru mama veya başka şeylere iştahı hiç yok

Mikasa

Çok geçmiş olsun, hills a/d yaş mama alın veterinerlerde satılıyor. Püre kıvamında olduğu için yemesi kolay. Tadını da sever. Kendisi yemezse parmağınıza az az alıp yalatmaya çalışın onu da yapmıyorsa zorla verceksiniz maalesef. Ben şırıngayla da veremiyordum. Benim kedim de çok agresif, alından tutup kafasına birazcık geriye çekip küçücük küçücük parçaları boğazına kaçmıcak şekilde dişlerinin yan taraflarından veriyordum. Böyle böyle iştahı açılır, 2-3 ay böyle besledim. Şırınga veya damla damla akan şeyler var damlalık deniyor herhalde onlarla da su verebilirsiniz.
Sabah öğle akşam sadece 3 öğün besleyebildim çalıştığım için. Dolu dolu 2 çay kaşığı verebildim. Korkmayın bir şey olmaz ama yemesi de gerekiyor zorla verceksiniz maalesef.

Anonymus985465

Viyo immune ve hasta yemeyen kediler için Royal Canin Recovery
Çok geçmiş olsun

Anonymus985465

Veterinerinizle görüşün. Deri altı serumu evde siz de verebilirsiniz.

Catmom777

Şiringayla siz besleyin.

bursa’da fiona hayvan hastanesine getirin. samet hoca iyileştirir çocuğunuzu eminim. boşuma vakit kaybetmeyin.

Catmom777

Yemek yemezse olmaz mutlaka tavuk ve patates haslayip siringayla yedirin