Kısır Kedim Yavru Kedimin Mamasından Yiyip Kilo Alıyor Sürekli Ne Yapmalıyım

Benim 2 kedim var biri dişi diğeri erkek dişi olan kedimi kısırlaştırdım fakat problemimiz şu erkek olan kedim yavru ve yavru maması yiyor haliyle ve dişi kedim yavru maması yiyor sürekli çok kilo aldı bu yüzden fazlasıyla yani mamalarını ayırsam da kendi mamasını bırakıp yavru mamasını yiyor öğün azalttım o da olmadı yavru kedimin vitamin alması gerek ama diğeri de kilo alıyor ne yapacağımı şaşırdım.

1 CEVAP

Sezgek

Oyyyyyu evet yavrucak tam mıncırmalık olmuş ama gerçekten çok kilo almış yavru maması daha yağlı falan olduğu için ona tatlı geliyordur şimdi beslemeyi öğün şeklinde yapıp Farklı odalara koymanız gerek birbirlerinin mamalarına ulaşamasınlar yoksa bu gidişle sağlık sorunları da başlar hatta kilolu kedinize normalden daha az miktarlar vermeye başlasanız iyi olur hareketi az ise him sevmezsem de lazerle oynatabilirsiniz acilen biraz kilo verse iyi çünkü hala kilo vermeze diyet mamaya geçersiniz ama ilk olarak ayrı odalarda öğün ş kolinde besleme yapmanız iyi olur