Kedim Mantar Oldu Lütfen Cevap

Tarcinnn06

Kedim aşırı derecede mantar oldu immuzing şurup mantarı tetiklediğini duydum egzama da var öneriyomusunuz bu durumda

13 CEVAP

Kesinlikle ezbere kulaktan duyma laflara inanarak bi işlem yapmayınız. Öncelikle mantarın çok fazla türü var her tedavi aynı sonucu vermeyebilir. Kliniğe gidip ilaç tedavisi ve enjeksiyon yapacaklardır. Uzun bir süreç maalesef ve sizede bulaşma ihtimali var. Çok geçmiş olsun

muratt_dgn

Kedinizi acil bir şekilde veterinere götürün lütfen burada çözülecek bir sorun değil bu

veteriner mantar iğnesi acil ve ilaç. burada bu çözülmez.

Kesinlikle ezbere kulaktan duyma laflara inanarak bi işlem yapmayınız. Öncelikle mantarın çok fazla türü var her tedavi aynı sonucu vermeyebilir. Kliniğe gidip ilaç tedavisi ve enjeksiyon yapacaklardır. Uzun bir süreç maalesef ve sizede bulaşma ihtimali var. Çok geçmiş olsun

aynen. mantar zoonist bir hastalık insana da geçiyor. o yüzden acil veteriner

Digol

Mantardan örnek alıpta mantarın türünü inceleyip buna göre tedavi yapan veteriner bulmak zor. Bire veterinere gidin diyelimki aşı yaptı herhangibi bir gerileme olmadı farklı tedavi talep edin olmassa başka veterinere gidin. Ecosin tedavisini araştırın. Antibiyotiksiz mantar tedavisi olmaz demişti benim kızımı kurtaran veteriner. Antibiyotik + Özel bir karışım(vet tavsiye etmemişti bunu biz bulmuştuk) + vitamin takviyesi + deri sağlığı için bir hap kullanmıştık uzun süre boyunca. Bölgeyi tıraş ettirmekte fayda var.

Tarcinnn06

Veteriner antibiyotik iğne yaptı iki kez sonra yapmadı mantarı tetiklediğini söyledi somonlu mamaya geçtim az bi düzelme var fakat mantar bana geçti😩😩

tedavi süreci nasıl geçti acaba, size bulaştığını nasıl anladınız?

Superisi814

Merhaba,
Bu çocuktaki mantar ilerlemekte ve şurup ile geçmez.Mantar olan kedi ve köpeklerde ilk iş tavuklu mamayı kesmektir.Baslangic evresindeki mantar için ben de ilaç önerdim ancak bu haldeki bir çocukta ,ki egzama da var diyorsunuz, mutlaka bir hekim yardımı gerek.
Ecosin de hassas olmak gerek, gerekli sıcaklık olmazsa olmaz gibi..
Lütfen ehil.bir hekim bulun

Tarcinnn06

Kaşıntılar başladı tüm vicudumda sürekli odasını temizlediğim halde temas halinde oldum maalesef tedavi de ecosin tablet baticon antibiyotik kremler göz kulak damlası antibiyotik hap mantar hapı kullandım çok yoruldum düzelme yok😢😢😢😢

GeceFanzini

Veterinere danışarak ecosin tableti uygulayın. Ecosin tablet en hızlı çözümü sağlıyor.

Ecisin tablet kullanı mi gerçekten mantarda çok iyi ancak Veterinere sormadan kullanımda çok daha kötü sorunlar çıkarta bilecek bir tablet lütfen Veterinere sorun

senaau

Benim kedim de şuana kadar 3-4 kez mantar oldu. Kremlerle vs uzun süre geçmiyor ve bazı mantar türleri insana da bulaşabiliyor. Ve kedi vücudundaki kremden hoşlanmadığı için ne kadar oyalamaya çalışsan da kısa sürede onu yalıyor ve her defasında kaçmaya başlıyor. Ben ecosin tabletten çok memnun kaldım kendi uyguladığım tedavi yöntemlerinden en etkili ve en kısa sürede sonuç vereni ecosin oldu. Tabiki sizde hekiminize danışın zaten ilacı da veteriner kliniklerinden temin ediyorsunuz.