Kedim Bensiz Durmuyor Ne Yapmalıyım?

Mochismom

Merhaba, 4 aylık bir erkek kedim var 2 hafta önce başka bir şehre taşındık hemen alıştı ve gayet oyuncu bir kedi ancak ben yanında olmazsam ağlıyor ve geceleri uyumuyor hatta ekmek almaya bile gidemiyorum sizce bana olan bağlılığı azalır mı? Evde yanlız da kalmıyor herkesle gayet iyi geçiniyor oynuyor ama geceleri ben olmadan uyumuyor ne yapmalıyım

12 CEVAP

muratt_dgn

sizi annesi gibi görüyor muhtemelen ve yanından ayrıldığınızda kendini yalnız hissediyor yada onu terkedecekmişsiniz gibi algılıyor zamanla alışacaktır.Bu arada kediler geceleri uyumazlar genelde içgüdüsel olarak geceleri avlanırlar gündüzleri uyurlar

Aminto

Benim kızım öyleydi ağlıyordu ben olmayınca sonra geçti biraz. Şimdi 6 yaşında ama hala bana çok düşkün ben nereye o oraya geziyoruz evin içinde:))

Seymaaacaan

Yanına yeni bir kardeş sahiplenin, sizinle ilgilenmez hale bile gelebilir :))

aynı benimki.wc ye gidiyorum arkamdan bağırır. farklı odaya giderim peşimden gelir. dışarı çıkarım arkamdan gelir. annesi gibi görüyor sanırım. zamanla geçeceğini düşünüyorum.

Deniz1741

Eğer durumunuz el veriyorsa 2. Bir kardeş sahiplenmenizi tavsiye ederim .

Busraaad

Aynı benimki Tuvaletin önünde bekliyor yarıcapı zaman beni de yanında istiyor yoksa susmadan bağırıyor Böyle bağırdığı zaman içeri azıcık yaş mama koyup geri mutfağa gidip kapımı kapatıyorum

Catmom777

Sizi çok seviyor ve yaninizda güvenli hissediyor belli ki.

Dxdxm

Benim kedim de öyleydi. Bir kedi daha sahiplendim çok mutlu oldu benimle ilgilenmez oldu 😄

Mochismom

  1. Bir kedi sahiplenmem şu an söz konusu bile değil maddi açıdan da beni çok zorlar. Bana olan bağlılığı henüz küçük olduğundandır diye düşünüyordum british kedilerin çok bağ kurduğu öngörülmüyor genelde, tabii ki de bu durum beni çok mutlu ediyor ama işe başlayacağım ve o ağlayınca dayanamıyorum 🥺

Kediniz daha çok küçük, yavruyken böyle davranması normal. 6aylık olana kadar da böyle devam eder büyük ihtimalle. Benimki de öyleydi, şu an 11aylık ama hala daha beni evden dışarı çıkartmaz, evden çıkacağımı anladığı an kapının önünü kapatıp nöbet tutar, ben çıkmaya çalışırken saldırır, evde de kucağımdan inmez ama yapacak bir şey yok. Yalnız kalmaya alışması lazım. Bu tam olarak nasıl önlenir bende bilmiyorum ama bazı kediler yalnız kalmayı hiç sevmiyor ancak yaşı ilerledikçe biraz daha azalacaktır bu durum.

Mochismom

Upp

Bulutcemre

Ayrılık anksiyetesi de olabilir bir veterinerle mümkünse kedi psikolojisinden anlayan bir veterinerle konuşabilirsiniz ( vetterapisti öneririm)