Islak Fip

Sutunannesi

Daha bir test yapılmadı ama çekilen röntgenlere bakılarak (organlarının sınırlarının belirsiz çıkması) fip olabileceği Bunun bir ihtimal olabileceği söylendi. Ciğerlerinde su varmış. Yani röntgene bakarak söylenilen bu bana da gösterdiler elleriyle olması gereken ve olan. Ama süt herhangi bir belirti göstermiyordu. Sadece dünden beri bir iştahsızlık var dün acabah koyduğum yaklaşık 70 gram mama hala bitmemiş 25 gram kadar kalmış. Avucumda yediriyorum diğer türlü yemiyor. Normalde 70 gramı sabah koyarım sabaha karşı biter hep. 8,5 aylık dişi kısır değil kedim. Vet şu anlık teste gerek duyulmadığını (corono testi pozitif çıkarsa doku alacaklarmış) iştahsızlık devam ederse nefes alma da zorluk çekerse halsizlik vs gözlenirse getirmememizi söyledi. Aklım durdu resmen duyduğumdan beri bilgisi olan arkadaşlar Allah için aydınlatabilir mi bu konuda. Dediğim gibi şu an sadece bir ihtimal olması

20 CEVAP

Gamzeakann

Şuan benim baktığım kedide de böyle bir ihtimal var tam olarak neyi var yazar mısınız

msfart

Merhaba, benim de sokakta baktigim kedilerden biri, havucum yuksek ihtimal fip malesef :( karni siseli 3 hafta olmak uzere. Ultrason ile bakildi, kan tahlileri yapildi. Evde 3 kedim oldugu icin eve alamiyorum ama aksamlari komsumuzun dukkanina koyuyoruz.

Rabia sana sormak istedigim bahsettigin zehirlenme icin yaptirdigin ismi nedir acaba? Acilen ogrenebilirsem cok sevinirim.

Butun canlara sifalar diliyorum.

Derdedermanim

Bağışıklık yükseltici takviyeler ile yaşayabileceği kadar yaşıcak kurtulduğu söylenen az kişi var malesef kendimi paralasamda bu hastalıkların ciddiyetini anlatmak çok zor.Sürecide zor.Allah yardımcınız olsun.Kısa sürede malesef çoğu ölüyor.Teşhisi dahi ancak otopsi ile netleşiyor sokaktanmı sahiplendiniz?

Aysetaha

Kedimizi aldığımızda iki aylıktı iç parazit aşısından dolayı 3 hafta kanlı ishal sürdü hiç bir şekilde kaç tane veterinerede gitsek ishalini durduramadı kanın neden geldiğini neden bu kdr süre ishal olduğunu bile söyleyemedi ki benim de kedimin karnı şişti hatta zor yürüyordu karın şişliğinde her zmn gittiğim veterinere karnının şiş olduğunu söyleyince enjektörle

Aysetaha

Kedimizi aldığımızda iki aylıktı iç parazit aşısından dolayı 3 hafta kanlı ishal sürdü hiç bir şekilde kaç tane veterinerede gitsek ishalini durduramadı kanın neden geldiğini neden bu kdr süre ishal olduğunu bile söyleyemedi ki benim de kedimin karnı şişti hatta zor yürüyordu karın şişliğinden her zmn gittiğim veterinere karnının şiş olduğunu söyleyince enjektörle karnından su aldı bir damla ve berrak olan suya veteriner fip teşhisi olabilceğini ama tedavisi yapılırsa iyi olabilceğini söyleyip bir haftalık tedavi için bizden 700 tl istedi maddi gücümüz artık el vermediği için kediyi aldığımız yere gittik ve durumu anlattık onlarda kendi veterinerlerine yolladılar hemen doktorun ilk muayenesinde bu kedi fip olsaydı bu kdr uzun yaşamazdı ve çok zayıflayıp ama sadece karnının şiş olabilceğini söyledi dışkı testi yaptı ve Parazit olduğunu söyledi bi kaç ilaçla benim kedim bir hafta içinde kendine geldi Kilo aldı ve yaklaşık 2 aydır ufak tefek kazaların dışında sıkıntı yok aslında demem o ki her veteriner iyi teşhis koyamaz mutlaka başka veterinerlere de gidip gösterin biz veterinerimizi değiştirdik çok da iyi bi veterinerimiz var maddiyatı çok önemsemeyen neyse onu söyleyen bi doktor Allah razı olsun ondan ki bizim yavrumuz çok şükür onun sayesinde zorlu dönemleri atlattı diğer veterinerlere kalsaydı muhtemelen şimdiye kadar yaşayamazdı bile.inşallah yavrunuz fip değildir inşallah Rabbim size onu bağışlar ve uzun uzun yıllar sizin yanınızda sağlıklı bi şekilde yaşar