Kedimde Mikroçip Uygulaması Sonrası Şişlik

Bgmd

9 aylik iki kedime 25 Aralık tarihinde kuduz aşısı yaptırdım ve mikroçip taktırdım. Kedilerimin birinde çipin hemen yanında bir şişlik oluştu. Şişlik hareketli ve ağrısız 16 gün oldu . Benzer bir durum yaşayan var mı? Kuduz ile ilişkili değil tam çipin yanında. Sarkom olmasından endişe ediyorum:((

20 CEVAP

Victoriaaaa

Merhabalar bende 29 Kasım'da aynı işlemi yaptırdım. Kedim gençlik hastalığı atlattı ve 29 ndan beri hala çip ve kuduz aşısı yeri şiş ve sanki daha da büyümüş. Geçen hafta kan tahlili test yaptırdık normal değerlerde çıktı fakat hala halsizligi var bu şişlikten kaynaklı olabilir mi

Bgmd

Bizim veterinerimiz biraz daha beklememizi söyledi. Yabancı bir cisim olduğu için vücut tepki oluşturabiliyormuş. Gerekirse ufak bir kesi alıp bakarız dedi. Biz de halsizlik yok. Ateşini ölçtüler mi eğer o şişlik apse ise bazen apse ateş yapabilir, ateş de halsizlik

Bgmd

Gençlik çok ciddi bir hastalık bağışıklığı düşmüş olabilir bu süreçte yine götürün gerekirse

BayTarcin

Aynı olayı yaşadım üstelik çiple kuduzu ayrı günler yaptırmama rağmen ... Son durumunuz ne?

Bgmd

Güncel