Kuduz Aşısı Sonrası Kedisinde Reaksiyon Olanlar!!!!!

Sezgek

Arkadaşlar merhaba son zamanlarda şunu farkettim çip derdine herkes neredeyse aynı zamanda kuduz aşısı da yaptırmış durumda fakat burada çok fazla aşı nedeniyle sorulara denk geldim herkesin şikayeti farkmışım gösterse de genel olarak kuduz aşısı kaynaklıydı kuduz aşısından sonra çeşitli sıkıntılar yaşayan arkadaşlar mümkünse aşının markasını ve seri numarasını(etiket varsa) yazarsa bence elimizde güzel bir veri olur ve aşı yaptıracağımız zaman bu markalara dikkat ederiz

11 CEVAP

Vonoji

Merhaba benim kedim 10 gün önce kuduz aşısı oldu ve son 3 gündür 40 derece üstünde ateşi var çok halsiz yemek yemiyor verdiğimiz ilaçlar vitaminler etki gostemiyor veterinerimiz aşı kaynaklı değil diyor siz yazınca dikkatimi cekti

Bgmd

Ben kendi veterinerimize çip taktırdım ve kuduz aşısı yaptırdım. Biocan R , ben daha çok kedimdeki şişliği çipe bağlıyorum. Çip hemen şişliğin yanında iki omuz arasında. Şişlik hareketli ama çok küçük değil en az 2cm

KremTheCat

30 kasımda çip takıldı. 5 Ocak'ta ise kuduz aşısı yapıldı. Kedim 4.5 aylık 2.7 kilo.
Ne çip takıldığında, ne kuduz aşısından sonra hiç bir şey yaşamadık. Sanki hiç aşı olmamış veya çip taktırmamış gibi devam etti kedim. Karma 1 ve 2'de de aynı şekilde sorun olmamıştı.
Kuduz aşısının ismi boehringer RABISIN.

Sedayksl

Ben bu hafta ilçe ve tarımdan kudu aşısı yaptırdım raksharab ve alerji gelişti kedimde kaşınma ateş kızarıklık gözleri aktı falan , ertesi gün vet. götürüp iğne yaptırdım 3 tane ama hala gergin stresli ama her kedide olacak diye bir durum yok sanırım geçen senelerde klinikte yaptırmıştım eski karne nerde bilmediğimden markasına bakamadım

Vonoji

Merhaba benim kedim 10 gün önce kuduz aşısı oldu ve son 3 gündür 40 derece üstünde ateşi var çok halsiz yemek yemiyor verdiğimiz ilaçlar vitaminler etki gostemiyor veterinerimiz aşı kaynaklı değil diyor siz yazınca dikkatimi cekti

Sezgek

10 gün aşının etkisi için biraz fazla ama imkansız da değil açıkçası burda ateş ve kusma şikayeti yazanlar oldu diye hatırlıyorum peki vetin tanısı ne ateşi çok ciddi yüksek kan tahlili yapıldı ki kan değerleri nasıl

Sezgek

Birde aşının adını biliyor musunuz

CakilYavrukus

Bir arkadaşım 5 tl ye çip taktırıp, kuduz açısını da hediye vurduklarını söylemişti. Yani insanlar bunu kendilerine yaptırır mı acaba. ? Bence hiç yorum yapmaya gerek yok…

Sezgek

Rabisin i daha önce bende yaptırmıştım herhangi bir yan etki görmemiştim sanırım iyi markalardan biri diyebiliriz

Sezgek

Güncelll

Sedayksl

Ben bu hafta ilçe ve tarımdan kudu aşısı yaptırdım raksharab ve alerji gelişti kedimde kaşınma ateş kızarıklık gözleri aktı falan , ertesi gün vet. götürüp iğne yaptırdım 3 tane ama hala gergin stresli ama her kedide olacak diye bir durum yok sanırım geçen senelerde klinikte yaptırmıştım eski karne nerde bilmediğimden markasına bakamadım