Kedimin Bağırsak Problemi

Busraaad

Merhaba, bebekliğinden beri kaka problemi yaşıyoruz kakasını yaparken kumda çok Eşelenip sinirleniyor Sabahtanberi de 3,4 kere tuvalete çıktı Poposunda mukoz gibi ince uzun bir şey vardı parazit sandım ama değil içinde çok minik kırmızılık var bu ne olabilir korktum veterinere sorucam ama yaşayan varmı bağırsakları için ne kullanabilirim arkadaşlar

11 CEVAP

Catmom777

İç paraziti olabilir iç parazit için suyuna 1 tatlikaşığı organik sirke katın. Yaş mamasına 1 yemek kaşığı zeytinyaği katip karistirin oyle servis edin.Kuru mamasini değistirebilirseniz sindirimi kolaylaştıran kuru mama alin bunun disinda haşlanmis tavuk ve suyuyla yedirin belki protein eksiği vardir. Ben kuru mamadan şüphelenirdim sizin yerinizde olsam

Catmom777

Sirke vermeyin diye herkes biliyomuş gibi yazmış fakat araştıran yok tabi organik sirkenin kedilere yararı var 1 tatli kasigini su kabina karistirilirsa ishali dahil geçiriyor. Millet tabu benim gibi kedilerin beslenmesine dair ingilizce makaleler okumuyor. Boş teneke gibi ses var çözüm yok

Anonymus985465

Hayvan Hastanesi Başhekiminden randevu alın. Mümkünse Veterinerlik Fakültesine götürün.
Bağırsak röntgeni çekilmeli. Taze dışkı analizi ve hemogram yapılmalı

Catmom777

Bunun disinda veterinere bu yazdiğinizi mutlaka anlatin Başka veterinere de anlatin. Bi de laktozsuz kefir içirebilirsiniz bu kesin işe yarar ama uyutur

Bgmd

Bağırsakları için bir diyet mama kullanmanız gerekebilir. Eğer parazit sorunu yoksa veterinerinize danışın özellikle hills in gastro mamaları çok iyi. Bizde bu mamayı bebekliğinden beri geçmeyen yumuşak dışkılama ve kanlı dışkısı sonucu kullanmaya başladık 2 günde sonuç aldık. Bir yıl ve hatta gerekirse hep bu şekilde gastro mama kullanacağız.

BusraO

Merhaba ,bence sirke kullanmayın asit oranını ayarlayamazsaniz midesine büyük zarar verir.
Sebebi parazit yada bağırsak enfeksiyonu olabilir. Benim kedimde de oldu. Öncelikle parazit ilacı vermelisiniz. Veterinerden alamıyorsanız eczaneden kontil alabilirsiniz.yas mamasina probiyotik karıştırıp verebilirsiniz. Bu süreçte gözlemleyin geçmezse veteriner hekime götürün.

Nrynrynry

Sirke asla vermeyinnnn, iç parazit hapı verin lütfen.

sirke vermeyin. catmom777 çok yanlış tavsiyelerde bulunuyorsunuz bence ingilizce makaleleri iyi okuyun.

Busraaad

Arakdaşlar veteriner zeytinyağı Önermiş bir hafta kullanıp takip edicem ama çok sık tuvalete girip idrarını az az yapıp çıkıyor bi sorun var gibi 2,3 gün takipedip veterinere gidicem Veteriner tranvası var 3 kişi zor tutuyor o yüzden veterinere götürmek için bi takip edicem 🙏

Busraaad

Arkadaşlar veterinere götürdüm Kristalleşme ve kalınlaşma varmış antibiyotik başladık vitamin vs verdi ultrasonla bakıldı 3 gün devam edip bakıcaz ilk önce bağırsak sandım kaka probleminden ama sistik başlamış 😢

Anonymus985465

Kristallerin erimesi için tıbbi üriner mama yemeli. Sözkonusu mama aynı zamanda su içimini teşvik ediyor.
Oğlumda struvite kristalleri idrar yolunu tıkamıştı. Virbac 1, sonra 2 yedi. Önlem olarak uzun zamandır virbac 3 yiyor.