Acil Kedimin Derisi Açık Yara Apse Mi? Mantar Mı?

Catmom777

Arkadaşlar buna benzer bi şeyle karşılaşan oldu mu? Ya da ne olduğu konusunda kesin bi teşhisiniz var mı? Çenesinin altında bu yara ve her defasında kaşıyıp kanatıyordu ben de boyunluk taktım. Kedi kanata kanata şişti bir de sanırım dün temizlediğimde şişik değildi. Kedimin sırtında da böyle (en son resim) bir tüy dökülmesi vardı. Lütfen ne olduğunu tahminen bile bilen veya daha önce görmüş kişi var mı

8 CEVAP

veteriner mantar ışığı ile bakıp ona göre tedavi prosedürü belirlesin bir an önce.

GeceFanzini

Benim kedimde de benzer semptomlar vardı.. özellikle boyun ve sırt bölgesini sürekli kaşıyıp yalayıp kanatıyordu.. yara olan yerlerde tüyler de dökülüyordu. Gıda alerjisi çıktı. Tavuklu ürünleri kestik, 2 ay kadar alerjene karşı veteriner maması kullandık, düzeldi. Aynı zamanda Yüksek proteinli mamalar da tetikledi, maalesef Orijen, ND kullandığım anda, balıklı da olsa tekrar kaşınmaya başlıyor. Ama yine de bir veterinerin incelemesinde fayda var.

CakilYavrukus

Muhtemel bir tür mantar

Catmom777

güncel

Cemalchief

Mantar degil gibi ozellikle son gorselde

gece18

Bana mantar gibi gelmese de mantar ısıgı ile ne olursa olsun bakılmalı. Alerjisi olan kediler hep bu bölgelerden bu sekilde semptomlar gösteriyor. Hangi mamayı kullanıyosunuz bilmiyorum ama mama kaynaklıda olabilir veya yakın zamanda verdiginiz yas mama, gıda vs olabilir.

muratt_dgn

alerjiye de benziyor kedinize tavuk veriyosanız vermeyin birdaha genelde tavuk alerji yapar yinede son sözü veteriner söyler tabi orayı kaşıdığı için bu hale gelmiş bunun için krem veriyor vet

Catmom777

Royal Cannin kullanıyorum