Kedilerde Kısırlaştırma

Klimt

Dişi kedilerde operasyon ne kadar sürer ve daha sonrasında neler yapmam gerek?

14 CEVAP

Hilakyol

Ablamın kedisini kısırlaştırdığımızda operasyonortalama 30 35 dk sürmüştü. Narkoz etkisyle ilk gün kendisinde değildi. O sıra her şeye kızıp yürüyemiyordu. Kalkıp yarasına zarar verebileceği için yanlarına yastık vb. Şeyler koyun. Yanından da ayrılmayın bir süre. Eşyalarıda yanında olsun :)

Emrondre

Birde bir gün önce saat ondan sonra mama vermeyin su içebilir ama

Emrondre

gunosari

Bizim miniklerde 1 hafta önce ameliyat oldu.Erkek eve gelir gelmez toparladı iyiydi fakat dişi çabuk uyanamadı.Narkozun etkisi sürdü biraz ilk gece çok kızgındı ayakta durup başını kaldırmıyordu fakat koşmaya çalışıyordu etrafını çevirdik minderlerle zarar görmesin diye bağırdı ağladı bayağı kucaklayıp sakinleştirik.Çişini istemsizce yaptı ve 2 defa kustu ama kusar kusmaz acayip rahatladı.Kendine geldi.Ertesi gün çok rahattı uyudu hep ilk geceyi atlatın birkaç günde göz kulak olun sargıyı açmasın toparlıyorlar.İlk gün kötü sonrası iyi.Bizde 10 gün ağızdan antibiyotik verecez 5. günde sargı açıldı kontrolü yapıldı.Şimdiden geçmiş olsun.

Emrondre

Benim kedimi sabah onda veterinere verdim ogün saat 18:00 de aldım .İlk gün narkozun etkisi ile sersem oluyorlar eve geldiğinde ameliyat sonrası kusma ve altına kaçırma olabilir ama bizde bu olmadı kalacağı oda sakin olmalı altına hasta bezi koyun altına kaçırma olayı için ne olur be olmaz kumunu mamasını ve suyunu aynı odada dursun , ogün gece çok ısrar etmeyin maöa için sekiz veye on tane mama yiyebilir ertesi gün öğlene daha iyi oluyorlar eski haline dönüyor , bizim zeytin hanım bantlarını sevmemişti ısırıpnsökmeye çalıştı dişiyle sargısı için birkez veterinere gittim baktım yine yapıyor ben de ona penyeden elbise diktim veteriner bantlarını sökene kadar onu giydi onla uğraştı ☺️İnsan ogün biraz duygusal oluyor kedin için endişe duyuyorsun sevgiye ve ilgiye ogün daha çpk ihtiyaç duyuyorlar size şimdiden geçmiş olsun

Emrondre

Bizimki ertesi gün kendini unuttup oraya buraya zıpladı enerjisi ve doğası gereği rahattı dört gün sonra kontrole gittik dikişleride iyileşmişti on gün sonrada dikişleri alındı şimdi çok mutluyuz hala oyuncuyuz

Emrondre

Endişelenme bende çok endişeliydim ama inan çabuk atlatıyorlar

Klimt

Çok teşekkür ederim tekrar, biraz rahatladım :)

Emrondre

Biz ilk gün eve geldiğimizde antibiyotiğe başlamadık ertesi gün başladık sabah akşam enjöktörle verdim bir sıkıntı olmadı verirken beş gün kullandık başka bir ilaç vermedim

Emrondre

Aklına takılan birşey varsa sorabilirsin insan çünkü endişeleniyor sevgini esirgeme tek ihtiyacı bu

Klimt

Yine yine teşekkür ederim Emrondre, daha sonra tekrar rahatsız edebilirim. :)

Klimt

Çok teşekkürler, sizlere de geçmiş olsun.

Klimt

Çok teşekkür ederim. Bir de ne kadar sürede tamamen sağlığına kavuşur?

Klimt

Sürekli soruyorum ama bir de antibiyotikten bahsetmişler, operasyon sonrası kontrol ve dikişler dışında herhangi bir şey var mı böyle?