O Kadar Çaresizim Ki :(

semih85

Merhaba kedim 7 aylık ve dişi. Onu çok seviyoruz evimizin bir bireyi oldu artık ama çok saldırgan sürekli ısırıyo evde yabancı kimse istemiyo onlara da saldırıyı tıslıyor veterinere gittiğimizde kıyamet kopuyo ben ve Vet paramparça oluyoruz şuan gözü mikrop kaptı ve iki gündür damlasını damlatamıyorum. Ensesinden tutmak yada bişeye sarmak mümkün olmuyo ellerimiz üzerinde hala iyileşmemiş tırmık izleri var. Ne yapıcam nasıl üstesinden gelicem bilemiyorum

32 CEVAP

dollfacepersian

Sizi çok iyi anlıyorum.Oğlum normalde inanılmaz sakin sevecen bir kedi iken konu bakım yapmak(ilaç vermek,taramak, banyo vs) olunca çok hırçınlaşıyor. Bu artık gerçekten çok zor bir hale geldi. Ağız enfeksiyonu oldu yakın sayılacak bir zamanda ve ben hap yutturamadım hiç bir şekilde. Tüm tedavi sürecinde çok zorlandık. Arkadaşlarım doğal sakinleştirici şeyler kullanmamı tavsiye etti. Bunlar lavanta yağı sürmek,kedi otu çayı içirmektı. İlk olarak lavanta yağını sürmeyi deneyeceğim. Umarım az da olsa işe yarar, çünkü bu durum kendisine zarar vermeye başlayacak bu gidişle:(
Size de tavsiye ederim bunları yapmayı, yapmak isterseniz detaylı olarak kullanımlarını yazabilirim:)

semih85

Pongul ve zeynepgürgen önerileriniz için teşekkür ederim dikkate alacağım. Nyancat sanki benim kedimi anlatmış gibisiniz aynı şeyleri bende yaşıyorum yalnız benimkinin tek farkı doğduğu günden beri ben bakıyorum iş yerimizde doğdular 45 günlükken eve getirdim herhangi bir travma yaşamadı belki tek sorun anneden biraz erken ayrıldı. Veterinere gelirsek bugün götürdüm 3 kişi zor zaptetti çığlık kıyamet inanın sinirlerim bozuldu kakasını ve çişini yaptı orda ne yapacağım gerçekten bilemiyorum işlem bittikten sonra veteriner size de bize de geçmiş olsun dedi o derece :(((

pongul

vedavet kot bayoun tablet ve tincture ikilisini sırayla deneyin bir. veteriniz getirtebilir ...

pongul

kot bayoun önerimin arkasındayım vetinizle konuşun getirtsin...

zeynepgurgen

Biraz daha sabredip yaşında kısırlaştırabilirsiniz. Faydası olacağını düşünüyorum.

pongul

ürünler: link1 link2

SelinTuksal

Papatya çayını da pamuk yardımıyla biraz üstüne sürün. Lavanta yağıyla aynı işleiv görecektir.

semih85

Çok kararsızım :(( bide şeyi düşünüyorum dış parazit damlası da oldu yıkayınca bi sorun çıkar mı

Kendi tecrübemi yazayım hırçın olduğu konuların her birini aynı anda çözmeye çalışmayın bu onu dahada hırçınlaştırır ve zorlar. Yabancı kişileri sevmiyorsa mesela gelen kişiler onun üstüne gitmesin kediniz önce bi koklasın, sese alışsın en azından sessiz bir oda olsun belki yalnızlığı seviyordur uzaklaşır. Bizimkinin hırçın olduğu bir çok konuyu sabırla ve yavaş yavaş halletmeye çalıştım ben. Damlasını damlatırken önce oynayıp enerji attıktan sonra onunla konuşarak falan yapsanız hani birden tutarak değilde

semih85

Aslında ben hiç agresif yaklaşmıyorum o kadar inatcı ki ikna olmuyo dakikalarca seviyorum konuşuyorum ama sürekli tedirgin elimi gözlüyo damla var mı diye. Misafir konusuna gelince zaten herkes artık tanıdı coco yu kimse sevmeye yeltenmiyor o durup dururken birden saldırıyor nasıl yaklaşacağımı bu sorunları nasıl çözeceğimi hiç bilmiyorum

semih85

Antibiyotiği bile ekmeğin içine sıkıp yedirebiliyorum. Kısırlaştırma konusuna gelince zaten yaşını bekliyoruz doldursun hemen olacak ameliyat bu gidişle

Reyyanhan

Aslında oyun oynamaya calisiyor. Biraz daha yorucu oyunlar oynasanz

aleyn

dişi kediler 6 aylıktan itibaren kısırlaştırılabilirler, kısırlaştırarak üzerindeki stresi bi miktar azaltabilirsiniz..

Onunda huyu öyle. Bolca oyun oynayın ilgilenin ve 8 aylıkken kısırlaştırın. Kısırlaştıramak çok sakinleştirmese de en azından daha hafifler. Hepsinin ayrı özellikleri var, onu da öyle kabul edin :)

semih85

Hepiniz haklısınız ama benim üzüntüm hasta olunca ona yardımcı olmama izin vermemesi. Yoksa biz onu böyle de seviyoruz alıştık bu haline huysuzluk yapınca ilgilenmiyoruz kendi isteyince geliyo