Kısırlaştırılmış Kedi Maması Önerileri

ozlemyasavul

9 aylık erkek kedimi kısırlaştırdık, kısırlaştırılmış kedi maması önerileriniz nelerdir?

8 CEVAP

CakilYavrukus

Proplan sterilised hindili/tavuklu 3kg kapalı orjinal mama alabilirsin. Bizimki doğduğundan beri aynı mamayı yiyor 6kg gayet sağlıklı tüyler falan güzel. 7. Ayda kısırlaştırdım o günden sora tabi kısır mamaya döndük

Anonymus985465

Gelişme çağında olduğundan 1 yaşına kadar bozita kitten verebilirsiniz.
Kısır kedilerime Sanabelle Urinary ve dışarıda da çok vakit geçirdiklerinden dönüşümlü olarak Sanabelle Sensitive/Outdoor yediriyorum.
Ev kedileri için Bozita diet kısır mama öneriyorum

cemiryo

Britcare

Billthet12

Pro choice diye bir marka var ne çok ucuz ne çok pahalı üç kedim var hiç bir sağlık sorunu teşkil etmedi nd vb pahalı markalara gücünüz yetmiyorsa öneririm iştahla yiyorlar ben daha uyguna getirmek için 15 kg alıp paketliyorum

ozanesk

Hiçbir bütçe yazılmamış, Bonacibo'da yazılır Orijen'de :)

Ne çok ucuz ne çok pahalı olan fakat kaliteli olan mamalar arasından küçük paketler alıp deneyerek, kedinize iyi gelen Sanabelle, Nutri, Brit Care, Bozita, N&D denenebilir. Brit Care'de ishal yaşamazsanız gayet iyi bir mamadır ve gelen daha az zamlarla diğerlerinden ucuz bile oldu. 3 tane 7 kg, 2 tane 2 kg bitirdim 2 kediyle sıkıntısız devam ediyoruz.

Daha garantili olsun derseniz Royal Canin, Hill's, Advance bakılabilir. Bana göre hepsi tahıl bombası ama kediniz yiyorsa alabilirsiniz.

lydnova

brit care kotu deniliyor fakat kediye gore degisir. bir arkadasim British kedisi ishalken tavsiyem uzerine kullandi ve ishali gecti, tuyleri guzellesti, kilosu da gayet yerinde

Busraaad

Proplan kısır kullanıyordum erkek kedim için bu gün veterinere gittim Sistik ve kalınlaşma başlangıcı olduğunu ve mamakaynaklı olduluğunu söyledi virbac diye bir marka önerdi ürology özel bilmiyorum protein fazlalığı yaptığı ve çiş yaptıkları yer dar olduğu için tıkıyormuş birsüre sonra bence benim gibi sorun yaşamamak için ürology kısır özel aljn marka olarak da virbac çok öneriliyor kısır kediler için internetten araştırabilirsin

ozlemyasavul

Advance markanın kısırlaştırılmış yavru kedi mamasını sipariş ettim, umarım oğlum sever :) yorumlarınız için çok teşekkür ederim.