Köpeğimi Kendime Nasıl Alıştırabilirim?

Bugün çalıştığım yerin bahçesinde bir yavru köpek buldum. Sokak köpeği olduğunu düşünüyorum. Tek başınaydı ve kediler için koyduğum mamalara saldırdı resmen çok acıkmış. Tir tir titrediğini görünce de içim sızladı sahiplendim ve eve getirdim. Rahat hissetsin diye köpeğimin eski kulübesine koydum bir şeyler serip. Hala çok korkuyor ve elimi sürdüğüm anda bağırmaya başlıyor. Sokaktayken tekmelendiğinden korkuyorum ama belki insanlara da alışkın olmayabilir. Nasıl bir yol izlemem lazım? Kafesin arkasında oturdum çıkıp gelmesini bekliyorum şuan zorlamak istemedim hayvanı.
(Aşağıya resmini koydum çok tatlı bir evlat gözleri sürmeli gibi, cinsiyetini bilmiyorum o kadar yaklaşamadım daha )

1 CEVAP

Catmom777

Şiddet görmüş yavrucak belliki. Sabırlı olman lazım ben köpek hiç besleme şansına sahip olmadım ama oynatabilirsin belki küçük top falan verebilirsin. Mamayı verirken kafasını okşa belki güven verir bunun dışında youtubedan falan araştır nasıl davranman konusunda