Anormal Hareketler

Sutunannesi

Arkadaşlar kedim kızgınlıktaydı yaklaşık bir 3,4 gün önce çıktı kızgınlıktan. 3 gündür falan nedenini anlamadığımız şekilde ordan oraya koşturuyor. Ama hani öyle normal bir koşuşturma değil bu. Birden bire hızlıca koşturmaya başlıyor ölçüsüz şekilde ve o kadar hızlı koşuyor ki her yerini kapılara duvarlara vs vuruyor. Ve durmuyor 2,3 dakika bu şekilde de koşmaya ordan oraya devam ediyor. Koşarken de hani biz burnumuz tıkandığındq sümkürürüz ya o şekilde burnundan pıs pıs diye ses çıkartıyor. Bu kadar hareketli bir kedi değildi. 3 gündür bu şekilde hatta bir yerlerini kanatmış hep sırtını falan. Böyle hareketli olmadığı için bu hareketleri bana anormal geldi neden yapar bunu

8 CEVAP

Sutunannesi

Yani bir anda normal olmayan hareketleri sergilemesi beni endişelendirdi. Zaten hassas bir dönemdeyiz her haraketine dikkat etmeye çalışıyorum. 8,5 aylık falan 4,5 Aydır nerdeyse hiç böyle koşmadı bebekken koşardı.

Sutunannesi

?

Mariana

Benim kedim de dediğiniz gibi ordan oraya birden koşuyor duvara kapıya çarparak duruyor ama ben bunun oyun olduğunu düşünüyorum enerjiden, baktım öyle yaraları falan yok

nyancat

Bazen geceleri özellikle benim kedim de çok yapıyor ne koltuk kalıyor ne masa koşturarak her yeri dolaşıyor oyun olarak yapıyordur

Sutunannesi

Dediğim gibi normalde hiç böyle şeyler yapmaz hareketsiz bir kediydi. Bir anda böyle yapmaya başlayınca birde veteriner davranışlarına dikkat edin bu aralar deyince neden böyle yaptığını merak ettim

ayseeny

yani çok bir bilgim yok ama kızgınlıkta çiftleşti mi? belki çiftleştirmediyseniz o dönemdeki enerjisini atmaya çalışıyordur

Ama yarasi var dediniz bence bir veterinerini arayip sorun

muffincatt

bizimkide özellikle geceleri öyle sürekli bir yerlere çarpıp duruyor kendisine zarar vermesinden korkuyorduk artık, ama enerji atmaya çalışıyor olabilir eğer gün içinde oynatmıyorsanız çünkü ben ne zaman onunla oynayıp onu koşturmasam geceleri kendi kendine deli gibi evde koşturuyor