Saldırgan Dişi Kedim 2 Aylık Yeni Kediye Zarar Verir Mi?

Mertly

Merhaba benim 2 yaşında Norveç tekir kırması disi bir kedim var ( Ponçik).
Ama normal bir kedi değil sokaktan bulduğumda çok korkutmuslardi hep kaçma eğiliminde oyuzden.
Mesela tirnak kestirmiyor o kadar bizden mama istemesine ragmen 2 yildir tirnak kesmeye calistigimizda hemen saldirganlasiyor ve apartmani ayağa kaldiriyor yuzlerimize saldirip kanatiyor ve bagirarak sanki ona bir sey yapacakmışiz gibi tepki veriyor.
Şimdi hal boyle ve eve 2 aylık dişi bi kedi daha gelecek. Ona saldırıp boğar mı hic guvenemiyorum alisirlarmi birbirlerine?
NOT= poncik kısır değil.
Anlasamazsa bile bu saldirganligina ragmen poncigi birakamam veya baskasina veremem bu kadar saldirganligi baska birinin kaldirabilecegini dusunmuyorum cunku. yeni kediyide ayni sekilde oyuzden cevaplariniz benim icin cok onemli.
Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

11 CEVAP

Deniz1741

İlk etapta kedinizi kısırlaştırın.

Deniz1741

Sorunuz herkese açık cevap vermek isteyen verebilir. Okuduğumu anlayabiliyorum. Cevaptan memnun olmadınız diye gereksiz şeyler yazmayın. Kısırlaşan kediler genelde sakinleşir o anlamda kısırlaştırın yazmıştım. Kedinizin hastalık durumunu, yasak olup olmamasını bilemem. O şekilde belirtseydiniz bu şekilde cevap vermezdim.

evet saldıracaktır. kedinizi kısırlaştırın ve yavru kedi biraz kendine gelip eve alışana kadar koku transferi yaparak ayrı odada tutun. bu süre genelde 1 aydır o arada da diğer kediniz kısırlaşmış ve sakinleşmiş olur.

Mertly

Yardimci olacak var mi?

CakilYavrukus

Muhtemel verecektir. Ancak süreci takip edip biraz emek sarfederek alışabilirler. Yine de alışacağının garantisi yok.

Mertly

Deniz1741, ben kedimi kısırlaştırmam gerekir mi yazmadım birbirine nasıl alisirlar yazdim dikkatli okuyun ona gore cevap verin yada vermeyin.
Bahsettigim kedi poncik, böbrek hastasi kısırlaştırma yasak.

Mertly

Niyetinizin kötü olmadığını anliyorum sadece basit bir sekilde kısırlaştır demissiniz.
Ama benim sorum bu iki cocugu birbirine nasil alistiracagim yönündeydi ve kısırlaştır cevabınız bu sorunun yanıtı değil.
Kaldi ki
"Cevaptan memnun olmadınız diye gereksiz şeyler yazmayın" diyip aslında benim verdigim cevapdan siz rahatsız olup gereksiz şeyler yazmışsınız.

Mertly

Ve amacım tartışmak değil şuan kedim geldi ve nasıl alistiracagim gercekten bilmiyorum :(

kısırlaştırmazsanız tecavüz bile edebilir sorumlusu olursunuz. tecavüz onun normal yapısı kısır olmadığı için. kötü anlamda değil yavru hazır olmadan cinsel ilişki yani.

Emirrckr

Sadece kendi gözlemim iki dişi kedinin(anne kız,iki kardeş veya yavruluk döneminde tanışma kaynaşma)haricinde anlaşabildiğini çok az gördüm.
Evde bunu tecrübe etmedim şu an anne kız olmak üzere iki dişi kedim var ama anne ve yavru olayı bambaşka zaten.
Sokak beslemesi de uzun bir süredir yapıyorum.
Gözlemlerime göre dişiler erkeklerden daha da hakimiyet bölgelerini savunucular.
Kendi alanına başka bir dişi girdiğinde rekabet ortamı oluştuğu için direkt kavga tetikleniyor.
Evet kısırlaştıramam demişsiniz anlıyorum ama örnek sadece en azından kediniz kısır olsa belki daha kolay alışabilirdiler.
Kısır olmadığı için içgüdüsel olarak rakip görebilir.
Gerçi yavru da henüz oldukça küçükmüş o yüzden bilemiyorum belki de denemeye değer.
Fakat lütfen bir kez daha düşünün öyle karar verin.
Sonuçta o yavru da gelip aylarca dövülerek korkarak stresli bir yaşam geçirirse onun da psikolojisi olumsuz etkilenir.
Ayrı tut diyenler olacakta nereye kadar ayrı tutacaksınız elbet bir araya gelecekler.
Umarım her ikisi de ılımlı yaklaşır eğer birbirlerine alışırlarsa emin olun her şey çok daha keyifli olacaktır :)
Yeter ki alışsınlar.

Mertly

Cevaplar icin tesekkurler.
Tecavüz olayı olmaz ikiside dişi yazmıştım :)