Evde Sıkılan Kediye Ne Yapılabilir

Kuzucansu44

3 yaşında dişi kısır bir kedim var. Evde çok sıkılıyor haftanın 4 günü gündüzleri yaklaşık 4-5 saat yalnız kalıyor aslında evde biri var ama uyuyor yani evde kimse yok gibi oluyor. Evde biri olsa bile sürekli bağırıyor. Sokakta hiç yaşamadı ama çok dışarı meraklısı bir kedi ama aynı zamanda ürkek. Dışarı çıktığı zaman yanından biri falan geçince korkup arabaların altına giriyor ve apartmanları karıştırıyor katı biliyor ama binayı doğru bulamıyor. Ezilmesinden falan korktuğum için tasma takıp çıkarıyordum bir ara ama tasmayla çıkmayı sevmiyor tasmasız gezmek istiyor. Bu yüzden dışarı çıkarmıyorum. Çıkamadığı için de sürekli bağırıyor kapı önünde. Olabildiğince oyun oynatıyorum ama yine de sıkılıyor sanırım. Kedi veya köpeklerle anlaşamıyor çok strese giriyor bu yüzden yanına herhangi bir arkadaş alamıyorum. Ne yapabilirim dünya kadar oyuncağı var ama onlardan da çabuk sıkılıyor. Baya lüks yaşayan bir kedi aslında tüm paramı ona harcıyorum gerekli gereksiz birçok eşyası var. Sürekli pencereden dışarı bakıyor iki tane cam yatağı var onlarda yatmayı çok seviyor dışarıyı izliyor. Öyle miyavlayıp boş boş gezinince üzülüyorum onu eve hapsetmiş gibi hissediyorum. Sıkılmaması için ne yapabilirim

4 CEVAP

Jarvis12

Benim kedim 2 yaşında,aynı sorun bizde de var.Evde birkaç gün üst üste yalnız kalırsa, geceleri çok huzursuzlanıyor ve beni uyutmuyor.Geceleri olmadık olmadık yerlere dadanıp sürekli benim uyanmam için çaba sarf ediyor gibi hissediyorum.Bütün bu hallerini de gündüz evde 10 saat kadar yalnız kalmasına bağlıyorum.Biz yokken bütün ev onun, bütün oyuncakları ortada, mama, su hep var.Kameradan seyrediyorum sürekli uyuyor zaten yalnızken,bu normal.Akşamları da birlikte oynuyoruz,kendini taratmaya ve masaj yaptırmaya bayılır,onları da yapıyoruz.Ama geceleri gerçekten beni çok rahatsız ediyor.Bir şeylerle uğraşıp kısık sesle miyavlayıp uyumama engel oluyor.Gündüzleri sıkılmaması için ben şahsen interaktif oyuncaklar almayı düşünüyorum.Para vermediğim bi o kalmıştı,onu da vereceğiz artık mecbur.

elifnaz01

yanına bir arkadaş sahiplenebilirsiniz. ya da kedilerin oynamayı sevdikleri oyuncaklar var, bir tık karmaşık ve zaman alan, onlardan da satın alabilirsiniz.

Bulutcemre

Bazı kediler kardeşe zor alisabiliyorlar ama başka bir kedi en iyi ilaç sıkıntıya karşı

kedimuzay

Kedi tüneli alabilir,Kendi kendine oynayabileceği kedi oyuncağı alabilirsiniz eve gelince de ödül maması ile ödüllendirebılırsınız