Kediler Ne Zaman Sahiplendirilebilir?

pamukuzu

Merhaba, cuma akşamı bahçedeki kedimizin dört yavrusu oldu :) Yavrular sahiplendirilebilecek haftaya geldiklerinde sahiplendirmek istiyoruz çünkü oturduğumuz bölgede çok vahşi bir köpek terörü var, kedi bırakmadılar maalesef. Engel de olamıyoruz.

Kediler kaçıncı haftadan sonra sahiplendirilebilir ? Cevaplarsanız çok sevinirim.

6 CEVAP

outlaw

sütten kesildiklerinden sonra yani 7 veya 8 haftalıkken.

DidemSinyor

Tamamen sutten kesilmesi gerekiyor
2 aylik olana kadar bekleyin
İi gunler

Cinar

Normalde en az iki ay gereklidir. Fakat özel durumlarda (annenin ölmesi, evde yavru istenmemesi vb...) benim gibi daha önce enjektör veya biberonla yavru bakmış tecrübeli kişilere verilmek şartıyla iki- üç haftadan itibaren verebilirsiniz. Ama dikkat edin alan kişi tecrübeli olmalı.

pamukuzu

çok teşekkürler :)

pamukuzu

Cok tesekkurler

elifdmz

maxımum 3 ay anne sütü almaları en ideali ama en faz 2 ay emzırmeden lutfen anneden ayırmayın derım.