Kısırlaşan Kedimin Dikiş Yerinde Şişlik Var?

ssuwude

Merhaba kedim 9 gün önce kısırlaştı dişi ama bu son 2-3 gündür karnında şişlik var veteriner çok uzakta gidemiyorum bu konuda tecrübe edinmiş kişiler var mı? Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

12 CEVAP

gece18

Belirtileri var mı? Ağrı/sızı/ iştahsızlık vs?
Bana enfeksiyon şişliği gibi geldi. İltihap gibi durumlarda uzakta gidemiyorum diye düşünürseniz çocuğun cansız bedeniyle bakışırsınız.

Geçmiş olsun.

evet aynen. 1 hafta boxa koymak bile gerekebiliyor. bunu ameliyatı yapan veterinerin önemli uyarı diye size söylemesi lazımdı.

hemogramda enfeksiyon çıkmadan boşuna antibiyotik yaptırmayın. zaten enfeksiyon varsa ve bu kadar şişmişse yine ameliyat gerekebilir bence.

Anonymus985465

Acil kliniğe götürmelisiniz.

ssuwude

Veterinerimle görüştüm çok önemli bir şey değil dedi antibiyotik baslayacagım tekrardan ama acısı ağrısı iştahsızlığı yok koşturuyor mama yiyor gayet iyi yani

dadasf

bizde de bu durum var ama bu kadar şiş değil. dün veterinerimizde hareketliliğinden kaynaklı ödem yapmıştır dedi. sizinkide çok hareketliyse ödem yapmıştır

ssuwude

Ve şişlik yumuşak sert değil

ssuwude

Evet çok hareketli ne kadar ettirememeye çalışsamda kendine oyun yapıyor topunun peşine hopluyor ediyor saklıyorum başka bir şeyle oynamaya başlıyor yani aşırı engel olamıyorum fazla hereketli

fıtık olmuş gibi görünüyor maalesef eğer enjeksiyon değilse. önemli değil diten gerizekalı veterinerinizi değiştirin ve yeni bir veterinere götürün. fıtık için ameliyat yeri açılıp tekrar anestezi verilerek alınması lazım. ameliyatı yapan veteriner acaba size hareketlerini 1 hafta kısıtlayın demedi mi? bir de o dikiş yeri neden o kadar büyük???

*enfeksiyon demek istedim enjeksiyon yazmışım.

ssuwude

Yumurtalıklarında kist vardı mecburen birazcık daha açmaları gerekti, hareketlerinden dolayı mı olmuştur yani şu an cidden çok panik oldum antibiyotik başlayacaktım yarın