Cevaplarınızı Bekliyorum Teşekkürler ?

salihaondag8

Arkadaşlar kısır yetişkin erkek kedime evde balık tavuk vs yani et türleri pisirdigimizde veriyorum bunu ne kadar miktar ve ne kadar sürede bir vermeliyiz yani fazlası zararlımı birde bu balık felan kedilere faydaları nelerdir et türleri çok yedirirsek vücuduna faydalı olurmu bağışıklık vs gibi bu konuda bilgilerinizi ve fikirlerinizi nasıl ve ne kadar vermem gerektigini söylerseniz sevinirim teşekkürler 🤗

11 CEVAP

CakilYavrukus

Bence hiç vermeyin, bir süre sonra verseniz de yemez. Alıştırmayın. Gerek yok. 15 günde bir yaş mama verebilirsiniz ödül olarak. Stickler bile kedinin düzenini bozuyor. Malt ve vitamin de takviye olarak kullanın. Su pınarı alın bir de bol bol su içsin

Minminik

3 ayri veteriner asla ev yemegi vermeyin dedi etrafimdaki kedi kopek sahipleride ayni sekilde mama harici vermiyorlar ev yemegi

salihaondag8

Hiç mi cevap vercek yok arkadaşlar içinizden 🤗

salihaondag8

Ona özel et türleri yağsız tussuz baharatsiz pişmiş bir şekilde vermek faydalı diye biliyorum yani ev yemegi degilki hu kendimize pisirdigimiz ve yemeklerinden vermiyorum sadece arada ona özel pişirip veriyorum

vermeyin. verirseniz de özel haşlanmış yapları alınmış didiklenmiş et veya tavuk verin. ama eğer hills gibi içeriği tam bir kuru mama verirseniz ödül maması dışında yaş mamaya bile gerek kalmaz. gençken sorunu anlamazsınız ama 6 yaşından sonra kedinizde böbrek karaciğer vs sorunlar başlar. sokak kedileri bu yüzden en fazla 3-4 yaşına kadar yaşıyor.

salihaondag8

Saten ona özel haşlanmış iyice didikleyip pişmiş bir şekilde veriyorum tavuğun iyi kısmı oluyor genelde iyice pişirip veriyorum arada veriyorum çok seviyor et türlerini peki ne kadar sürede ve ne kadar vermemi önerirsiniz kedim aşırı sevdiği için veriyorum genelde vitaminli diyede yaş mama yerine et türleri pişirip veriyorum aslında sağlıklı olur diye biliyorum vücuduna etin girmesi yani ne gibi zararları oluyor et vermenin 🤗yinede cevaplarınız ve fikirileriniz içinde teşekkür

develi99

Haşlanmış tavuk gögsü hariç pek vermeyin, hafta da 1-2 olabilir.

salihaondag8

Peki çok sık verirsem ne olur yani bir zararo varmı kedilere çok et türleri vermek cevabınız için de teşekkürler bu konuda bilgi verirseniz bildiklerinizi söylerseniz sevinirim yeni kedi sahiplendim çok bilgim yok bu konularda sizlerin tecrübe ve fikirlerini alıp ona göre hareket etmek istedim 🤗

develi99

Bir sey olmaz. Ben veriyorum, zaten hazir mama ixeeigi de ayni.. biraz ustune vitamin malt kariatirip datiyorummonune.. siz taki akip edersiniz zaten. Dıskısını, hareketlerini...

salihaondag8

Peki ozaman teşekkürler cevabınız için yani verirsemde çok sık vermiyim demi sağlıklı olan galuba arada az miktar vermek değilse hergun çok sık vermek iyi değil diye biliyorum yani herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi ama arada vermek azda olsa vitamin ve fayda sağlaması için iyi olur diye veriyorum 🤗

ev kedisi sokaktan sahiplenilse bile ev kedisi oluyor. max haftada 1 verin yeterli.