Alerjik Mama Ve Alerji Yarasi Icin Merhem Onerisi

Ozlemcakil

Merhaba kizimi hamile diye acana + haslanmis tavuk + yumurta sarisi ek gidalarla besleyip sonucunda hamile olmadigini ve alerji oldugunu ogrenice , önce kisirlastirdim fakat tuylerini tras ederken bi bolgesi kanamisti ve hasarliydi , Findik yalaya yalaya iyice durumu kotulestirdi,kisirlasinca takilmayan yakalik 3 gun onceki vet ziyaretimizde yarasi icin takildi alerji ignesi yapildi doktor yarasinin kabugunu soydu ama krem vermedi , dun aksam da yine 2 igne yapti yine krem vermedi gerek yok 5 gun sonra gelin dedi ama icime sinmiyor. Brit Vet serisinden hipoallerjenik mamayi aldim , protein orani %37 yaziyor ama tek tek kalemlerde somon orani yuksek gibi geldi , yarasini kasimasin diye veteriner yakalik takti fakat ucun kiyin yaliyor, simdi bir ayni durumda olan varsa merhem kullandi mi? 2.ayni durumu yasayan ve hangi hipoallerjenik mamayi kullanan ? Cok uzgun bir durumdayim

13 CEVAP

Sezgek

Çok uzun yazmayacağım bizde bir senedir savaş halindeyiz ne yazık ki bize protein içeriği yüksek mamalarda yara yaptı yoksa ben brit çare den memnundum şu anda hills ton baklıklı kullanıyorum çık şükür bir yara vs yok inşlh daha sonra bir döküntü çıkmaz ton başlıklı olan vet serisi değil mısır kediler için olanı kullanıyorum ben

Sezgek

Valla yaklaşık 5 aydı falan kullanıyoruz çok şükür bir sıkıntı yok

Anonymus985465

Virbac öneriyorum.
Yara olan bölgeye günde 4/5 defa Dr. Animal sıkın. Ancak kesinlikle yalamamalı.

GeceFanzini

Benzer durumları ben de yaşadım.. Sokaktan bulduğum her yeri yara içinde bir Ankara kedisiydi. Saldırıya uğradığını sandım ama yapılan tetkikler sonucunda kanatlı ürünlere alerjisi çıktı.. Boyunluk taktık, yarası çok olunca 10 gün kadar kaldı, enfeksiyon kapmaması için de günde 2-3 kez Crystalin solüsyonla yaralarına bakım yaptım yaptım. Brit Care Somonlu hipoalerjenik mama kullandık yaraları geçti ve akabinde iki ay kadar ND Somonlu tahılsız kısır kedi maması kullandık inanılmaz tüy dökmeye ve tekrar yaralar oluşmaya başladı, Orijen de benzer etki gösterdi.. Tekrar aynı bakımları ve hipoalerjenik mamada sonra uzun süredir Acana Bountiful mama kullanıyoruz. Protein değeri nd, Orijen ve Acana'nın diğer ürünleri kadar yüksek değil, ayrıca cildi ve tüyleri de hiç olmadığı kadar sağlıklı oldu canlandı. Üriner sistemine de katkıda bulunuyor.. Sizi çok iyi anlıyorum aylarca uğraştık, yabancı siteleri bile araştırdım, veterinerin müdavimi olduk ama sonradan kurtulduk çok şükür.. Brit care hipoalerjenik mamanın o anlamda faydasını gördüm, bazılarının söylediği gibi ishal sorunu yaşamadık.. Ama yavrumun rahatsızlığı geçince yavaş yavaş acana bountiful'a geçtim. Siz de sonrasında deneyebilirsiniz, tabi ki veterinerinizle yok alarak.. Bir de tam içinize sinmiyorsa tek bir veterinerde kalmayın derim. Başka veterinerlere de danışın..

GeceFanzini

@sezgek hill's ton balıklı olanı ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?

GeceFanzini

merhem olarak da sadece veterinerlerde satılan Chenidine Hidroaktif Jel var.. Çok hızlı rejenerasyon sağlıyor.

Linahan

Merhaba benim de kedim 1,5 yaşında beyaz ırk ve benzer şeyler yaşıyoruz. 6 aylıkken Proplan kitten yiyordu ve birden yara çıkarmıştı. Anlamamıştık neden diye.. veteriner egzama dedi ve Prochoice hipoalerjenik mamaya geçtik. Bazı enjeksiyonlar yapmıştı vet hekimimiz muhtemelen kortizon da içeriyordu ki hemen toparlanıp iyileşmişti. 5 ay sonra parazit aşılarını yaptırmıştık ve aniden tekrarladı yarası. Aşıya mı alerji gösterdi diye araştırdım ve yaşayanları gördüm. Çok şaşırdım. Vet ondan olmaz dedi ama aşıdan sonra başladı yaralar. Hep boynunda kaşıntı kızarıklık kellik oluyordu. Bu sefer evde tespit ve tedavi etmeye çalıştık sürekli kortizon alması da iyi bir şey değil sonuçta..
batikon, travazol, fucidin kremleri bir süre kullandık düzenli pansuman ve yakalıkla. o esnada brit care hipoalerjenik sarı paketi denedik 1 ay kakayı cıvıttı ama tüylere iyi gelmişti baya Taa ki Yine brit care in kitten lezzetini deneyene kadar.. yara çıkartmıştı yine. Sonra prochoice a devam ettik + viyo immune plus kullandık ve toparlanmaya başladı ama hiç tam anlamıyla düzelmedi. En net tespitlerim Taze tavuk eti yiyince bir şey olmuyor ama yumurtaya anında yarayla tepki gösteriyor. Genel olarak kızgınlığın verdiği stres de aşırı tetikliyor yara oluşumunu.
Şu an son bir iki minik kabuklu yarası var. Bağışıklığı güçlendirmek adına yarın vete gideceğiz durumlar düzeldi epey

Linahan

Ayrıca somon yağı kullanımı böyle alerjileri tetikliyor mu?
Biz mutamin somon yağı 200 ml kullanıyorduk ilk yaralarından beri düzelmesi için.. onu bitirdik ama aşırı bir faydasını göremedik. 5 sonraki yara döneminde de 400 ml boyunu almıştım bağışıklık için iyiidr diye ama farkına varmadan Aksine iyice tetikletmiş olabilir miyim epeydir de vermezken geçenlerde 2 pompa ağzına sıktıktan sonraki gün boynunu kaşıyıp minik bir yara yapmıştı.

GeceFanzini

İyi bir veteriner kliniği bulup kapsamlı bir test yaptırılmalı.. Çünkü çok çeşitli gıda alerjileri var. Aksi halde uzun süreli bir deneme yanılma dönemi oluyor ki bu süreçte de canlar fazla yıpranabiliyor, ilaçlar, sürekli değişen mamalar ve de stres tabi ki. En çok tavuk türü olmasıyla birlikte, mısır, yüksek tahıl hatta balığa alerjisi olanlar bile çıkabiliyor. Eğer kısır ve de özellikle erkekse idrar yollarına da dikkat etmek gerekiyor. Benim kedim de beyaz ırk, Ankara kedisi ve bu türlerin cilt rahatsızlığı biraz daha fazla olabiliyor. Benim kedimde tavuk ve yüksek protein oranlarına alerji var genel olarak. hipoalerjenik mamalardan sonra uzun süredir (7-8 ay kadar) Acana Bountiful kullanıyorum. Hem cildine, hem tüylerine hem de üriner sistemine çok faydalı oldu. Tabi ki bu süreci farklı veterinerle geçirdim.

Ozlemcakil

Bu arda ham protein %29 muş Brit Vet Somonluda , bundan sonra hils ton balikli alacagim boyunluk bile yarasina ulasmasina engel olmuyor , kuşkafali kendini duvarla kalorifer arasina sokup o yaranin ucunu yaliyor, beklicem ignelerden sonra ne olacak diye uyuz oldum doktor israrla krem vermiyor cok guvenilir biri olmasa aklima kotu seyler gelicek de yine de sirf igmeyle nasil gececek bilmiyorum😡 @sezgek @Gecefanzini @Linahan uzun uzun yazip bilgi vermissiniz çok tesekkur ederim #sezgek #Gecefanzini #Linahan

Ozlemcakil

Tesekkurler brit vet ise yariyor mu acaba tekrar baktim ham protein %29 mus sevindim acikcasi kedisi alerji egzama olan varsa lutfenbyazsjn hills ton balikli diye yazilmosti daha once vet serisi mi yok sa normal ton balikli mi anlayamadim cok cesit var kafam karisti bir de uniqe vetplus var , daha brii alali 3 gun oldu ama vetlerde goremedigimden icime sinmedi bi de boynunu kasiyor aaba yakaliktan mi yoksa mamadan mi bilemedim

Ozlemcakil

Hizli yazdim bir suru yazim hatam olmus kusura bakmayin

GeceFanzini

@teşekkür ederim